Новини

Андрій Любка презентує свій новий роман “Карбід” на сході України

23 Жовтня 2015 1 619

3 листопада стартує всеукраїнський тур на підтримку нового роману письменника і публіциста Андрія Любки "Карбід". Він відбудеться у рамках проекту "Мережа", ініціатором якого є команда Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ.

Як зазначає куратор "Мережі" Юлія Пелепчук, "у межах проекту ми прагнемо об’єднати громадські організації та менеджерів культури з півночі, півдня, центру, заходу та сходу України для створення літературно-дискусійних платформ. Одним із перших кроків на шляху до реалізації цієї мети були презентації книги Сергія Жадана "Життя Марії" у 33 містах України, а на черзі – Андрій Любка та його "Карбід".

Тур пройде у два етапи. Протягом листопада письменник відвідає північ, південь, центр та схід України (в тому числі побуває у 5 прифронтових містах). У грудні Андрій Любка завітає на захід України. Загалом тур охопить близько 30 міст, в кожному з яких відбудеться два заходи: прес-конференція та літературно-дискусійний вечір.

За словами Андрія Любки, під час туру "можна відвідати міста, в яких ніколи не бував, переконатися, наприклад, чи існує насправді Херсон. Якщо ж говорити зовсім серйозно, – додає автор, – то чи не найважливішими будуть презентації у прифронтових містах. Ворог хоче вибити всіх із колії, перетворити життя українців на пекло, і культура – це скромний спосіб цьому ворогу протистояти. Жити звичним, нормальним життям, в якому люди ходять на роботу й у навчальні заклади, молоді мами прогулюються бульварами з дитячими візочками, а в місті час від часу відбуваються концерти чи літературні вечори. Собі на радість і ворогам на зло".

"Мережа" – це проект, що охоплює всю територію України та має представників у 28 містах (серед них 20 – обласні центри), які займаються менеджментом літературно-дискусійних майданчиків на місцях. Протягом найближчого часу планується організація ще декількох турів усіма містами мережі за участю письменників, а це: Сергій Жадан, Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Юрій Іздрик, Дмитро Лазуткін, Катерина Бабкіна. Проект реалізується за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження".

Інформаційні партнери: Громадське Культура, Громадське радіо, газета "День", "Газета по-українськи", журнал "Країна", Gazeta.ua.

Читайте також:

Varosh

Фото: Андрій Кирилюк

0 #