Новини

Акцію зі збору книг для пацієнтів обласного нейроцентру оголосили в Ужгороді

8 Березня 2024 118

Акцію зі збору книг для формування бібліотеки для пацієнтів та персоналу Обласного центру нейрохірургії та неврології організували спільно колектив медичного закладу, Волонтеріат УжНУ та Закарпатська обласна бібліотека.

Як розповіла у коментарі Varosh ініціаторка акції, комунікаційниця нейроцентру Ксенія Шокіна, у закладі постійно намагаються покращувати умови перебування пацієнтів. Наразі у нейроцентрі палати обладнані телевізорами, але дивитися його щодня пацієнтам зрештою набридає.

«Тому я подумала, що класно було б, якби пацієнти, та й лікарі на нічних чергуваннях, коли є вільний час, могли щось почитати. Запропонувала це керівництву лікарні і мене підтримали. Ми запропонували Волонтеріату УжНУ та обласній бібліотеці об’єднати зусилля, щоб результат був максимальним — вони відгукнулися без вагань», – розповіла Ксенія Шокіна.

За її словами, наразі в Обласному центрі нейрохірургії та неврології лікуються як цивільні, так і військові. Тож акція має і момент допомоги та вдячності захисникам та захисницям.

«Вже роками я керуюся думкою, що книги мають жити. Тому завжди віддаю чи продаю прочитане. Саме цю ідею ми й закладаємо в наш книгозбір: книги мають жити. І в нас вони точно житимуть», – каже Ксенія Шокіна.

Благочинців, що долучатимуться до акції, просять приносити книги виключно українською мовою та в гарному стані. «Дуже важливо: діліться книгами, які б ви дали почитати кращим друзям чи батькам. Ми хочемо зібрати бібліотеку з якісною літературою», – каже Ксенія Шокіна.

Щодо жанрів – тут обмежень немає: це може бути художня, науково-популярна чи дитяча література, нон-фікшн, проза чи поезія. Зібрані книги, за словами Ксенії, розмістять усіх поверхах, щоб вони були у вільному доступі й люди могли брати їх коли захочуть.

Акцію зі збору книг планують проводити до кінця березня. Однак згодом, якщо книги знайдуть собі нових власників і потрібно буде поповнити запаси, можливо, оголосять її повторно. «Хоча ми сподіваємося на добросовісність і хорошу памʼять наших читців, щоб вони не забували повернути книги», – посміхається Ксенія Шокіна.

Книги для майбутньої бібліотеки Обласного центру нейрохірургії та неврології можна приносити за наступними адресами:

Тетяна Клим-Кашуба, Varosh

Фото: Фейсбук-сторінка Закарпатського обласного центру нейрохірургії та неврології

Не пропускайте цікаве з життя Закарпаття! Читайте більше в наших соцмережах — Facebook та Instagram

0 #
# varosh # бібліотека для пацієнтів # збір книг для пацієнтів # книги для пацієнтів # новини Varosh # обласний центр нейрохірургії та неврології # центр нейрохірургії # центр нейрохірургії та неврології Закарпаття