Люди

Жанна і ведмеді

26 Травня 2019 606

Жанна Зимокосова – відома тедді-майстриня. Ужгородка вже багато років підкорює Україну та світ своїми незвичайними та зовсім недитячими іграшками. Цьогоріч вони стали ще глибшими, драматичнішими, зі своєю історією та долею.

Розповідаємо про них далі.

Люблю створювати невеликі колекції. Подобається, коли ведмедів пронизує якийсь лейтмотив. Передаючи через роботи свої почуття, думки, емоції, намагаюся вкласти в них сенс.

Мені цікавіше, коли народжується не просто іграшка, лялька або ведмідь, а цілий Всесвіт. Уже кілька років я використовую авторську техніку. У деяких ведмедів, наприклад, частину тулуба заміняю дротом. Плету всілякі клітики, ребра, дерева. Здається, так ще більше мені вдається передати емоцію і створити зі звичайного ведмедя якийсь арт-об’єкт.

Обожнюю стан, коли робота накриває з головою. І іноді сам не розумієш, як це виходить. Так само мені подобається створювати прообрази відомих персонажів або, наприклад, героїв художніх творів. Вінсент і Тео, Чарлі, Вертинський в костюмі П’єро, Дівчинка на кулі, Квадрат – одні з найпопулярніших.

Творчість для мене не тільки робота і улюблена справа. Завдяки ведмедям я стала більше подорожувати. Географію моїх подорожей звичайно не можна порівняти з вояжами моїх робіт, але є, до чого прагнути. Так, наприклад, дуже хочеться з’їздити провідати свого ведмедя в Данський Teddy Bear Art Museum.

головне жанняжаннаDsc02817Dsc02840Dsc02852Sam 0022 EditSam 0387Sam 0487Sam 0511

Вже стали доброю традицією виставки в Україні та Німеччині. Частина моїх робіт нещодавно полетіла на виставки в Японію. У найближчих планах – ще кілька країн та виставок, про які обов’язково розповідатиму.


Прочитати про Жанну ви можете також у цих матеріалах:

 

Росана Тужанська, Varosh

Фото: Олексій Поливяний

0 #