Життя

Назар Прокопів (DJ Noizar): Зараз усі крутяться навколо хауса, хоча більш популярне техно

25 Вересня 2013 3 978

В останні дні літа dj-енциклопедист, кльовий чувак і примітний київський діджей, який останнім часом усе частіше грає в Москві та Петербурзі, завітав на Закарпаття. Ми не могли не скористатися такою нагодою.

Назар пробув у нас кілька днів, зіграв 2 dj-сета – головний з яких на дні народженні ресторану Daily, побував у клубній столиці краю Panorama by Kashtan, поїв нашого баношу та солодощів. І після цього всього ми почали Назара розпитувати.


Про Мукачево

Враження тільки найкращі: мені дуже пощастило з погодою – заздрили усі кияни, яким кілька днів надокучав дощ і холод.

Дуже сподобалась закарпатська їжа, особливо бограч та банош, м’ясце також (посміхається). Набрав десь 1,5 кг точно. Ще був дуже смачний штрудель.

Мукачево сподобалося ще тим, що люди тут гарно вбрані, помітно, що близько Європа, я приємно здивований. Ну і звісно гарна архітектура. Люблю такі невеликі міста, де будинки на 2-3-4 поверхи. Все фосо))

Музика, яку грав за пультом

На обох вечірках на Закарпатті – приватній та на терасі – грав всього потроху. Переважно гей-хаус хаха. Цей напрямок бере початок з Нью-Йорку, Нью-Джерсі.

Музика, яка актуальна в Європі

Зараз усі крутяться навколо хаусу, хоча все більш популярним стає техно. Десь так й у нас, хоча дивно, що у нас весь хаус зараз почали називати "діпом". Навішують ярлик, не знаючи коріння. Так само, як свого часу усе називали дабстепом.

Київ звичайно відстає від Європи. У нас просто грають, переважно, тек-хаус. При чому морально застарілий. Хоча, все залежить від тусовки: десь можуть грати відверту «баланду», а в той самий час в іншому місці за пультом стоятиме крутий чувак з Берліна.

Faces and Laces

На цьому фестивалі я грав уже другий рік поспіль. Мене запрошують друзі з радіо Follow me. Це була сцена хаус-dance.

Я відіграв десь півторагодинний сет. Мені сподобалося, бо це дійсно новий і цікавий досвід. Хаус мав бути root-овий, інструментальний, з соул чи тропічними мотивами, з високим темпом, легко переходячий у техно. Звичайно без великих ям та вокалу. Тільки ритм.

Faces and Laces – це один з найкрутіших стріт-арт фестивалів, де можна побачити купу представників сучасних молодих формувань, які створюють вуличний одяг, їжу, усілякі штучки, елементи культури. У Москві рівень фестивалю і культури не нижчий європейського, так що все було дуже все масштабно.

Про легендарний Xlib

Улюблений заклад. Працював недовго, хотілось трошки розворушити його, публіку. Але на жаль вкінці року заклад закриється. Так би мовити, останній сезон. Більше такого Хлібу, який був, вже не побачити. В жовтні буде святкування дня народження закладу, а в грудні остання вечірка, яка і стане, фактично, прощанням з культовим київським клубом, який працює вже більше 6 років.

Про появу нових музичних локацій в Києві

Комерційна пошлятина відверто набридла, а ще й до нас нарешті дійшла музична хвиля з Європи – хвиля популярності на хаус і техно, під які зараз тусуються як робочий клас в Італії, так і парижська богема, як гей-арт еліта Берліна, так і юні британські рейвери.

Фінансові можливості покращились, чому наслідком стало те, що все більше наших людей починають цікавитися музичними тенденціями, актуальними напрямками. Вони подорожують, їздять на фестивалі, в культові клуби, спостерігають цю всю культуру і стараються, по приїзду, навіть мінімально, але поділитись, розповсюдити її тут. Це логічний процес ставлення клубного життя в будь-якому великому місті. Звичайно, не можна відкидати й інтернет.

Тому закономірним є відкриття таких локацій як Мала Опера, особливо їхній Ангар, Лісний Причал надзвичайно круте, європейське місце. Що б там не говорили, на базі лакшері клубу Decadance в листопаді має відкритись новий техно клуб.

Про лейбл Wicked Bass Records

Нарешті я вже вийшов на той рівень, коли маю певний масив релізів, і до кінця 2013 року в мене має вийти ще три вініла. Заплановано як мінімум три 12” пластинки на зиму-весну 2014-го. Жодних технічних проблем зараз нема, маю вже чіткі домовленості з дистриб’юторами, отримую хороші feedback-и від європейських музикантів та dj-їв. Іншими словами, потихеньку виходжу на нормальний європейський рівень. Сподіваюся побачити появу більшої кількості лейблів і музикантів як в Києві, так і в Україні!

Про молодих dj-їв та музикантів

Дійсно, дуже важко себе просунути. Але якщо вже ти взявся грати або писати музику, то треба дивитися на американських та європейських dj-їв, продюсерів, що там в тренді і ніколи не зациклюватися на одному. Водночас, треба шукати і дивитися в історію: якщо ти зацікавився, скажімо, хаусом, то маєш пізнати його повністю, і тоді знайдеш собі місце, ніше, знайдеш однодумців. А ще – заводьте знайомства, відвідуйте різні заходи. Бо яким би ви талановитим не були, якщо сидіти дома, то ніхто про вас й не взнає.


Ну і закінчимо розмову ексклюзивним сетом, який Назар записав спеціально для Varosh FM:

Дмитро Тужанський, Varosh

Фото: Рома Кайман

0 #