Ідеї

UTC – чотири роки служіння клубному культу

21 Травня 2013 7 636

Роки відсутності якісних клубних івентів, на тлі закриття ужгородської мекки нічного життя – клубу "Каштан" та спаду активності в старій "Ейлі", коло спраглих до електронної музики людей невпинно росло.

Тоді, у 2009 році, Толя Neutrino хотів влаштувати вечірку, де разом з діджеями – однодумцями можна було б нарешті пограти техно. Ніхто і гадки не мав, що вже за рік UTC переросте у потужний рух, який збиратиме по п’ять сотень клаберів та організовуватиме виступи світових зірок електронної сцени з бюджетом у майже сорок тисяч гривень. Зараз команда UTC – це два фотографа – Віктор Дьомін та Микола Романовський, п’ять діджеїв: Neutrino, Jaco, Verter, Ander і Niobium, та дизайнер – Мок. 


Neutrino:

– Якщо пригадувати історію UTC в хронологічному порядку, то почалося все з того, що спілкуючись з людьми, я бачив, що діджеї хочуть грати електронну музику, а наші друзі – під неї танцювати. Абревіатура UTC, що розшифровується як Uzhgorod Techno Culture – це назва першої вечірки, яка відбулася у квітні 2009 року в клубі "Maximus".

Ми не мали жодних глобальних планів чи якихось амбіцій, але сталося так, що ми зробили грамотне промо, Мок (графічний дизайнер Володимир Павлишин – прим. ред.) розробив лого та афіші, хлопці з КАДРу зробили круту рекламну фотосесію.

На першу вечірку зібралося двісті людей – кожен з діджеїв привів свою публіку і почалося формування нашої свідомої аудиторії. Жоден з нас не мав уявлення про те, як треба організовувати івенти, ніхто не мав такого досвіду раніше.


Віктор Дьомін:

– Містичним чином обставини склалися так, що в цей самий час утворилася команда фотографів КАДР, яка не бачила себе у тих фото-івентах, які мали місце у професійному середовищі.

Фотоклуби виїжджали на пленери та знімали там «крокус звичайний», якісь пелюстки чи щось типу того.

Нам з Миколою Романовським та Михайлом Мельниченко хотілося знімати зовсім інше. Тому, маючи спільні бачення та музичні вподобання, ми вирішили робити UTC вечірки регулярно та концептуально – з відповідним візуальним супроводом.


Neutrino:

– Аналізуючи свої перші кроки зараз ми, звісно, сміємося – купа зайвих рухів, невміння рахувати та прораховувати і мислити стратегічно. Однак, після успішного досвіду першої вечірки, ми наважилися запросити dj Dub-Ro з Івано-Франківська в якості хедлайнера, але чомусь напакували в лайн-ап аж чотирнадцять діджеїв.

Зрештою, зібралося чотири сотні людей і ми, окрилені успіхом, переоцінивши свої сили, провалилися на наступному івенті. Запросили дорогого хедлайнера – dj Veronika, наробили купу промо-продукції і спрацювали в мінус. Негативний досвід нас дуже протверезив, він був корисним та повчальним.

Віктор Дьомін:

– Наступним етапом стала зміна локації, UTC перемістилося у клуб B’Fly – звук та світло там були правильні, туди на наші вечірки прийшли нові люди, більш дорослі та досвідчені клабери. Це був надзвичайний період – люди їхали спеціально на UTC з Києва, Львова та Франківська. Ми змогли вийти на той рівень, коли дозволили собі запросити топового в Україні діджея Mays-а.

Однією з наших стратегічних мрій було привозити в Ужгород як вітчизняних, так і світових законодавців моди в електронній музиці. Першим великим привозом був німецький діджей та продюсер Martin Eyerer. Далі – більше, досі важко віриться, що в наше невеличке місто приїздила справжня зірка, яка у той момент була на піку популярності після хіта "Hypnotized" – Oliver Koletzki.

Neutrino:

– Природньо, що все змінюється – спектр наших музичних вподобань, якісний склад аудиторії, тож і UTC поступово трансформується. Зараз ми відійшли від суворих стилістичних рамок, музично ми стали іншими – від техно до ширшого спектру напрямків електронної музики.

Одночасно, працювали і над собою і з аудиторією – організували діджей-школу з майстер-класами про написання музики та гру з вінілу, зробили Karate Podcast. До нас долучилися діджеї Verter та Jaco, які випадали з першочергового концепту, але додавали нового та свіжого звучання. Ми прийшли до того, що трактуємо літеру T з абревіатури UTC, вже швидше не як техно музику, а як технології у більш широкому розумінні.

Віктор Дьомін:

– Важливу роль у вихованні аудиторії зіграла активізація інших промо-груп, зокрема Chicarrones, з якими у нас багато спільної публіки. Ми всі зацікавлені у тому, щоб якомога більше людей слухали хорошу музику, будь-яку, але якісну. Підготовленій публіці легше презентувати сміливі проекти та не переживати, що танцпол стане порожнім під незнайомий трек.

До вибору місць ми також ставимося спокійніше – це може бути і претензійна Panorama, і невеличкі тераси, і бари біля басейну. Зараз нам набагато простіше робити абсолютно різні заходи – камерні, денні, клубні, оупен ейри, виїзні – ми знайшли себе і своїх людей.

Neutrino:

– Все, що ми прагнули спробувати – ми зробили, зараз просто хочеться робити UTC-вечірки, допоки це приносить задоволення нам і нашим друзям. Звісно, завжди є про що мріяти – наприклад, колись відкрити власний заклад, де все буде за нашими правилами. Фантазуємо, і про такі речі, як скажімо, сет Trentemøller в лісі. Можливо, одного дня так і буде.

Вікторія Рижова, Varosh.com.ua

Фото люб’язно надані UTC

0 #