Ідеї

Настільні ігри у “Мunchhausen”: альтернатива спілкуванню онлайн та заміна комп’ютеру

23 Вересня 2013 7 934

У липні в Ужгороді відкрився новий заклад. Його родзинка – кімната для настільних ігор. До слова, перша подібна спеціалізована у місті.

Як розповіли нам власники та адміністратори, ігровий досвід переймали з Києва, де є play-кафе, які спеціалізуються виключно на настільних іграх. Хоча, практика вже давно та успішно прижилася і за кордоном.

У "Мюнхаузені" вирішили повернути часи живого спілкування в офлайн, адже сьогодні у будь-якій компанії, рано чи пізно, настає момент "залипання" у телефонах, планшетах та інших ґаджетах. Загалом, у закладі є чотири зали, одна з них – ігрова. Утім, якщо вам буде зручніше грати не в ній – ніхто не заперечуватиме.

Якщо говорити про складність, то ігри підібрані від простих розважальних до складних інтелектуальних. Тому грати можна як з друзями, так і усією родиною. А якщо ви не знаєте правил, вам радо допоможуть працівники та адміністратор "Мюнхаузена". Для тесту вподобань ужгородців наразі обрали 8 найпопулярніших та найбільш рейтингових ігор. Розповімо вам трохи про них.


Мафія


Командна психологічна рольова гра з детективним сюжетом, що моделює боротьбу містян з мафією. За сюжетом гри мешканці міста поставили собі за мету посадити у в’язницю усіх мафіозі. У свою чергу мафія намагається винищити мирних громадян.

Гру створив у 1986 році студент факультету психології МДУ Дмитро Давидов. З того часу вона зазнала чимало змін та варіацій, утім вижила та стала класикою жанру. Незважаючи на те, що "Мафію" вигадали у Радянському Союзі, сьогодні у неї грають у Словаччині, Чехії, Словенії, Угорщині, Польщі, Румунії, Бельгії і навіть Великобританії та Норвегії.

Що цікаво, гру визнано однією з "50 найбільш історично і культурно істотних ігор, що з’явилися після 1800 року". Воно й не дивно, бо ця гра – унікальна. Кращої психологічної практики та досвіду спілкування годі й вигадати. Вона має математичний, психологічний, аналітичний та інтуїтивний аспекти. Кількість гравців варіюється від 8 до 16 осіб.


Колонізатори


Колонізатори – світовий бестселер про поселенців острова Катан. Ця гра дає можливість реалізувати себе, як стратега та дипломата, адже найголовніше – це боротьба за землі та ресурси, без яких неможливо побудувати міста та поселення. Ще один аспект – спроба гравців опанувати досі невідомий острів. Переможцем стає той, чия колонія найбільша та найуспішніша.

Гра зародилася у Німеччині в 1995 році. Її автор Клаус Тойбер. За 18 років гра встигла вибороти чимало нагород, а на теренах Росії та України з’явилася у 2002 році. Настільна гра розрахована на 3 або 4 гравців. Утім, у "Мюнхаузені" потурбувалися і про розширення до гри, тому 8 людей легко розмістяться за ігровим столом.


Імаджинаріум


Мета гри – загадування асоціацій до картинок. Ведучий їх загадує, а решта гравців обирають у своїй колоді картки, що максимально підходять до асоціації. Потім усі карти викладаються на стіл і головане завдання гравців – розпізнати карту ведучого. Імаджинаріум – це російський аналог американського бестселеру "Діксіт". У "Мунхаузені" є, окрім основної, і додаткова колода карт. Тому грати може одночасно до 10 осіб.


Цитаделі


Настільна гра німецького стилю, яку розробив відомий італійський автор настільних ігор Бруно Файдутті. Спочатку – у 2000 році – вона вийшла у Франції, дещо згодом – у Німеччині. Сьогодні "Цитаделі" – одна з 200 кращих настільних ігор світу.

Її основна мета – заробити якомога більше очок за побудовані квартали. Перемагає той, у кого буде найбільша кількість очок, у той момент, коли хтось з гравців побудує вісім кварталів. У "Цитаделі" можуть грати від 2 до 8 чоловік. Основні персонажі гри: вбивця, злодій, чаклун, король, єпископ, купець, архітектор та воєначальник. Існує також 10 додаткових персонажів: відьма, збирач податі, чарівник, імператор, абат, алхімік, навігатор, дипломат, художник та королева.


Манчкін


Настільна карткова гра, що орієнтована як на молодіжну аудиторію, так і на зовсім юну. Найкращий склад для гри – від 3 до 6 гравців. Головна мета – досягти найвищого, десятого, рівня. Для цього потрібно битися з монстрами та використовувати спеціальні карти. Особливість гри у тому, що під час битви з монстрами, інші учасники можуть як допомагати, так і заважати. Утім, допомагати може лише один, а заважати – всі решта.

До слова, у світі навіть випускають "манчкінські" футболки, а справжні шанувальники гри п’ють "Офіційну питну воду для манчкінів".


Доббл


Весела гра для вечірок, яку створили у Франції. Час гри коливається від 15 до 30 хвилин, а гравців може бути від 2 до 8. Грати у неї можуть навіть 6-річні дітлахи.

Трохи про гру: на кожну з 55 карток, що входять до колоди, нанесено по 8 різних зображень, що відрізняються за формою та кольором. Кожні дві різні картки мають по одному спільному зображенню, що різняться лише кольором. Наша задача – віднайти їх. Гравець, що зробить це швидше за всіх, забирає собі карту. Перемагає той, хто на момент закінчення колоди, має найбільше карток.


Аліас


Настільна командна гра, у якій потрібно максимально швидко пояснити команді задані слова. Дещо схожа на "Асоціації". Гру розробили у Фінляндії на початку 1990-х. Вона одразу завоювала прихильність і стала однією з найпопулярніших ігор для вечірок.


Бенг


Настільний вестерн "Бенг" відправить вас на Дикий Захід. Тут буде змога відчути на собі ролі типових джентльменів удачі часів золотої лихоманки. Кожен герой, як і у "Мафії", від якої, власне, і утворився "Бенг", отримує свої ролі. Лише місцевий «шериф» залишається впізнаваним. Усіх решту потрібно вгадати. Шериф та його помічники мають розібратися з бандитами або бандити вбити шерифа. Кількість патронів, які ви можете використати, вказана на вашій карті, тому – жодних махінацій.

Усе це зробило "Бенг" – одною з найбільш продаваних та найпопулярніших ігор у світі. Сьогодні у неї грають дорослі, підлітки та діти. Мінімальний вік учасника – 8 років. Загальна ж кількість гравців у партії – від 4 до 7 осіб.


Якщо ви заінтриговані чи можливо згадали, як грали у всі ці настільні ігри колись з друзями, то маєте прекрасну нагоду відновити стару, але добру традицію у "Мunchhausen". До слова, і смачно попоїсти також.




Varosh

Фото: Андрій Кирилюк

0 #