Ідеї

Дім – не місце, а відчуття: як правильно в’їхати в нову квартиру

9 Січня 2014 7 979

Неможливо жити без змін. Однією із радикальних у житті є переїзд в інше житло – перенесення назви «дім» на іншу територію. Комусь це дається важко, мовляв, як це – мати інше адресу, спати на іншому ліжку і снідати на іншій кухні. А декому, навпаки, варіант зміни місця проживання здається ідеальним, адже це пряма можливість стати незалежним від когось, навіть більше – шанс змінити своє життя.

Як би там не було, але майже кожен із нас хоча б раз за життя зіштовхувався з питанням оренди житла. І, на жаль, для багатьох цей досвід виявлявся не надто приємним. Частіше за все проблеми починалися одразу при переїзді на орендовану квартиру або ж як наслідок не зовсім вдалого початку життя в цьому помешканні.

Щоб допомогти вам впоратися з проблемою переїзду в нове, хай навіть і тимчасове помешкання, ми вирішили розробити кілька порад.

Перше, що потрібно зробити – це знайти помешкання, в якому плануєте жити. Цей пункт є найбільш важливим, оскільки саме від того, як ви поставитеся до вибору житла, і залежатиме ваше подальше проживання. Визначтеся із умовами, які вас влаштують: район, тип опалення та вікон, графік води, тип будинку, розмір і ціна. Як тільки ви визначилися, що вам потрібно – переходьте до пошуків.

У пошуку квартири вам можуть стати в нагоді газети з оголошеннями, зв’язки та знайомства або ж інтернет, що найбільш оперативно реагує на всі новинки в сфері нерухомості. Кожен більш чи менш цікавий варіант дивіться особисто, бо інформація в інтернеті може бути або навмисне прикрашеною або, навпаки, даних часто буває замало. Не важливо, скільки часу ви витратите на пошуки і скільки квартир відвідаєте перш, ніж заїхати. Вашу ідеальну квартиру ви відчуєте одразу.

Як тільки знаходите омріяне помешкання, переходьте до знайомства з власниками. Однак пам’ятайте момент: якщо ви знайшли квартиру через посередника, то йому доведеться заплатити 50% від місячної вартості оренди квартири. Від власників, особливостей їх характеру та ставлення до квартири теж багато що залежить. Як показує практика, більшість орендарів квартир незадоволені власниками помешкань, позаяк вони або вимагають орендну плату, натомість не надаючи орендарям належних умов для проживання, або не дозволяють нічого в помешканні змінювати, або ж навідуються без попередження. Рідше трапляються люди, з якими приємно мати справу – всі питання з ними вирішуються шляхом переговорів, а самі вони здатні піти на компроміс.

Після того, як ви познайомилися із власниками вашого майбутнього тимчасово помешкання – складайте контракт, в якому будуть зафіксовані всі деталі вашої подальшої співпраці: термін, на який здається житло, вартість місячного проживання, термін, протягом якого повинна проводитися оплата тощо. Зафіксуйте всі меблі, техніку та інші предмети інтер’єру, що є у квартирі на момент здачі – це допоможе вам уникнути можливих проблем при виселенні.

Коли договір укладено, можна переходити до найстресовішого моменту – до власне переїзду. Перш, ніж почати запаковувати речі, складіть список того, що вам потрібно, ураховуючи те, що вже є у квартирі. Якщо у помешканні є всі необхідні меблі та техніка – то вам пощастило, якщо ж чогось немає, то вам доведеться придбати і транспортувати це самостійно.

За бажанням ви можете перевезти всі речі одразу – в такому випадку вам потрібен більший транспорт і кілька друзів на допомогу. Або ж ви можете перевозити речі впродовж кількох днів – так переїзд буде менш стресовим, а процес розпаковування речей не здаватиметься таким нудним. Поставтеся відповідально до пакування речей – купіть кілька картонних коробок та великі ультраміцні кульки для сміття. Досвід показує, що скільки б валіз та дорожних сумок у вас не було, вам їх однаково не вистачить при переїзді. Книги, посуд та речі, котрі легко ламаються чи б’ються легше транспортувати в коробках, а одяг, постільну білизну, рушники, легше буде перевозити у великих мішках. Для того, щоб не плутатися при розпаковуванні речей і все робити поступово – на кожному мішку та коробці напишіть, що всередині.

Після того, як ви завезли речі, перевірте і запишіть показники лічильників, а також усі прилади та механізми на справність. А вже потім переходьте до прибирання (все необхідне для вологого прибирання одразу візьміть із собою) та розпаковування речей. Спеціалісти з фен-шуй радять одразу відчинити усі вікна та двері, а також увімкнути світло – це допоможе вигнати стару енергію із помешкання, замінюючи її вашою, світлою.

Під час розпаковування речей увімкніть музику – так вам буде набагато веселіше розпаковувати коробки чи витирати підлогу. Добре продумайте, що і в якій шафі чи поличці ви будете зберігати, адже легше все одразу розкласти на свої місця, аніж потім знову переставляти через брак функціональності.

Коли речі розкладено, подумайте про те, що сучасні дизайнери інтер’єрів називають «акцентами» – розкладіть на видних місцях речі, які вам найбільш нагадують чи асоціюються із домом. Так, улюблена чашка, фотографії, книги на поличках, кактус чи диванна подушка одразу наповнять тимчасове помешкання атмосферою дому.

І остання порада: відкиньте думку про те, що орендоване житло не може бути вашим. Бо ж дім, це не місце, це відчуття.

Катя Брижань та Маріан Логойда

0 #