Art

Творчість ужгородського художника Вадима Харабарука представлять в Одесі

6 Вересня 2013 2 529

Виставка відкриється 10 вересня і триватиме до 6 жовтня.

Вадим Харабарук представить арт-проект “Некерманія” в Експериментальному Центрі Сучасного Мистецтва “Чайна Фабрика”.

На сторінці Центру у соціальній мережі йдеться:

– Впевнено можна сказати, що у південному регіоні сучасне мистецтво Закарпаття залишається зовсім невідомим глядачеві. “Некерманія” – камерна виставка про абсолютно не камерну дійсність, про збіги іронічного з реальністю, що народжують ситуативні інтерпретації у мистецтві.

“Поптранс” (популярна трансформація) – назва групи художників, що мають між собою кілька точок дотику (збіги і розбіжності думок) у сфері способів візуальної, текстової та вербальної інтерпретації предметів та ідей мистецтва, гумору, ширвжитку, фільмів, музики і взагалі дійсності.

Назва групи не має нічого спільного з музично-електронною течією “транс”. Ідейно-естетична програма з’явилася взимку 1996 року у результаті спільних роздумів Вадима Харабарука та Петра Пензеля. До цього часу вони разом з Робертом Саллером вже затвердилися в амплуа “скандальних” художників на ужгородській художній сцені, демонструючи радикальні форми та напрями. Наприклад, до 50-річчя Закарпатської спілки художників вони здійснили вуличну акцію – “одухотворення свята за допомогою інсталяції образів Й.Бокшая та А.Ерделі”. У цьому складі у 1997 році була проведена перша виставка групи. Автори представили глядачеві звичні речі в незвичних якостях. Ужгородські митці – Вадим Харабарук, Петро Пензель, Роберт Саллер, Павло Ковач – навесні 1998 представили у київській галереї “РА” свої живописні роботи. Експозиція відроджувала дух і стиль американського мистецтва кінця 50-х – початку 60-х років – жіночі обличчя-стереотипи, запозичені з реклами і коміксів тих років. До групи приєдналися художники “пан V-ФМ № 651549” та Павло Ковач.

Виставку можна буде відвідати за адресою Одеса, вул. Карантинна 21/1.

Біографія

Персональні виставки:

Колективні виставки вибрані:

0 #