Art

Дівчата-квіти Любові Павлишиної

19 Березня 2018 2 233

В ужгородському салоні “АРТ-ПРО” відкрилася виставка Любові Павлишин під назвою “Квіти-грації”. Це галерея портретів справжніх жінок, які зображені у вигляді квітів. За допомогою форми і кольору авторка передає зовнішні риси, характер кожної жінки, її індивідуальність і особливий шарм.

На виставці були присутні прототипи художніх образів, тож цікаво було побачити, чи дійсно схожими вийшли квіти на своїх героїнь.

Це дебютна виставка Любові Павлишин, хоча життя дівчини з народження пов’язане з художнім мистецтвом, фарбами та вернісажами. Її батьки – відомі закарпатські художники, однак за професію Люба обрала собі науку і викладацьку діяльність.

Чому рука раптом потягнулася до пастелі художниця-дебютантка і сама не знає. Каже, що відчула творче натхнення, а ідея через квіти зобразити подруг і знайомих дівчат виникла спонтанно. Поступово почала приглядатися до жіночих рис, темпераменту, манер і порівнювати їх із квітами. Одна виявилася схожою на кучеряву орхідею, друга – ніжну півонію, третя – пристрасну троянду, четверта – граційного іриса. Так вималювалася галерея яскравих образів і концепція виставки сформувалася сама собою.

– Спочатку у моїй уяві поставала форма, лінії, потім колір і загалом характер квітки. Кожна деталь несе якусь інформацію про внутрішній світ. Цікаво було спостерігати за реакцією дівчат, коли вони бачили свій готовий портрет. Для когось це було незвично, хтось відкривав у собі щось нове. Були такі, які замислювалися і згодом казали, що дійсно вловили щось таке, що вони раніше в собі не помічали, – сказала художниця.

Дівчата-прототипи фотографувалися на виставці біля своїх портретів. І дійсно, можна було помітити схожість малюнку з живою людиною. Десь промайнув характер, десь нахил голови, десь іскорка в очах – і було зрозуміло, що це саме ця дівчина, а не хтось інший.

– Мені здається, що Любочка дуже вдало передала мій характер, мою філософію. Вона добре мене знає, бо ми давно знайомі. Напевно, тому вона пройнялася такими внутрішніми емоціями, які відтворила в цій квітці. Це повністю я. Абсолютно. Там моя душа, там мої очі, – зізналася пудрова півонія Анна.

Магнолія, троянда, півонія, волошка, мак, ірис, орхідея, лілія, фіалка, цинія – усі надзвичайно індивідуальні. Ще й тло для них авторка так підібрала, щоб підкреслити кожну квітку. В результаті вернісаж виявився вибухом яскравих кольорів, феєрією цвіту, весни і пробудження.

Дебютантку привітали з почином досвідчені художники. Побажали успішного розвитку творчого шляху, цікавих ідей і звершень.

Виставка “Квіти-грації” триватиме в галереї “АРТ-ПРО” до 20 березня.

Лариса Липкань, Varosh

0 #