Головна Ідеї Wendi Darling створила календар про найгарніші місцини Закарпаття
Wendi Darling створила календар про найгарніші місцини Закарпаття
Wendi Darling створила календар про найгарніші місцини Закарпаття

Вас точно не залишать байдужими сценки з календаря «Мандрівка по Закарпаттю», який нещодавно придумала і намалювала Олена Бугренкова (або Wendi Darling).

Для кожного з районів вона вигадала своїх характерних персонажів та прикольні віршики.

Наприклад, для Рахівщини – «Де в трембіту сильно дують, там і бринзов нагодують», для гірськолижного курорту Красія – «Кось на лижах, кось на санках, кось у цуравих топанках», для Берегова – «Бульконить вода із газом, Йоужко-бачі пливе брасом», для Лумшор – «Без сорочки, без гати, будемо ся варити», і для Мукачева – «Легінь в чорній залізяці, учинив си меч із ляці». Хоча все зрозуміло і без перекладу, якщо подивитися на картинку.

Берегово

– Олена, розкажи як прийшла ідея намалювати такий календар?

– Він був розроблений на замовлення для однієї приватної фірми. Планувалося спочатку на кожний місяць намалювати 12 районів Закарпаття, а на обкладинку покласти Ужгород. Однак згодом обкладинка змінилася (так вирішив замовник), з’явилися віршики...

Великий Березний

– Мабуть місяці та події, зображені на картинках також не випадкові?

– Так, ми намагалися, аби вони співпадали. Наприклад, фестиваль бринзи у Рахові відбувається у вересні – відповідно і в нас Рахівський район з бринзою – дев’ятий місяць. Січень – Великий Березний, де катаються на лижах. Лютий – мінеральна вода у Сваляві, березень – парадички та рання капуста у Заріччі на Іршавщині, квітень – Солотвино і сіль, травень – фестиваль вина на Виноградівщині, червень – достигають яфини на Воловеччині. У липні – водоспад Шипіт на Міжгірщині, куди приїздять на фестиваль хіппі. У серпні – лицарський турнір в Мукачівському замку, у вересні вже згадувана мною бринза в Рахові. Нарешті – жовтень – плетені кошари у селі Іза, Хустський район. Листопад – продовження сезону купання в термальному басейні в Берегові, а грудень – час для занурення у казан в Лумшорах. Звісно, далеко не всі закарпатські туристичні родзинки потрапили до цього календарю. Однак, думаю, що для тих, хто у нас вперше, зорієнтуватися на місцевості вже трохи можна...

Рахів

– Кожен твій малюнок «підкріплений» віршиком. Хто автор?

– Конкретного автора нема – це всі мої друзі з Ужгорода. Як отримала замовлення – прийшла до них і сказала: виручайте! Так спільно всі сіли і почали писати, що у голову прийде. Звісно на «закарпатській мові», бо лише так можна передати весь наш колорит.

Лумшори

– Цей календарик десь можна придбати?

– Наразі він вийшов обмеженим накладом для приватної фірми у якості корпоративного подарунку на 2013 рік. Однак всі права на малюнки залишилися у мене, відповідно, був би замовник і календар можна видати ще – вже для всіх охочих його придбати.

Мукачево

Алекс Брут, для Varosh.com.ua

Читайте також про інше творіння Олени у матеріалі: Ужгородська дизайнерка намалювала інтерактивну дитячу казку для IPad.

19 березня 2013, вт, 21:00     2 4911

Коментарі:Залишаючи коментар, будь ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цієї публікації.
Відправити