Мода - Архів

Юрій Абросімов: “Сьогодні жінка може дозволити собі все”

14 Лютого 2013 4 207

Один з кращих візажистів Закарпаття поділився своїми уявленнями про красу, моду та жінок. А також, розповів про вечірній макіяж та золоті підбори на вулицях Ужгорода о восьмій ранку.

– Юрію, якби Вам довелося одним реченням описати свою професію, що б, насамперед, Ви сказали?

– Стиліст-візажист – це професія, яка дає людям змогу перевтілюватись і йти по цьому світу гарними, привабливими та милими.

– Чому Ви обрали саме її?

– Я займаюся візажем професійно приблизно з тридцять років, але любив робити зачіски і макіяж з самого дитинства. Мене виховали у сім’ї, де було три сестри. Двоє з них, були старшими, тому перші ази макіяжу я черпав саме у них.

Почав цим займатися ще тоді, коли в Україні не було такого поняття, як «візаж». Просто казали: «Накрась мене». Нікому навіть не приходило у голову, що колись це може стати професією.

старі фото

Коли я пішов на перші курси, то вже вмів робити професійний театральний грим. Заняття лише дали змогу систематизувати знання. Але вчитися треба постійно, бо завжди з’являються нові інструменти для макіяжу, тенденції, змінюється мода.

Втім, основа макіяжу для мене – це, все таки, так звані «закони золотого перетину», які свого часу запровадив ще Леонардо да Вінчі. Саме завдяки ним ми можемо гармонізувати деякі недоліки обличчя.

– Сьогодні нові знання Ви звідки берете: з книжок чи інтернету?

– Сьогодні інтернет випереджає літературу дуже сильно. Часто книжка з’являється, тираж розкуповують і про неї забувають. З інтернетом все інакше – інформація накопичується і залишається.

Не уявляю свого життя без інтернету. Часто кажу знайомим, що якби у ті часи, коли я починав, був інтернет, то напевно вже б на Марс полетів. (ред. – сміється) Втім, треба вміти відкидати непотріб, якого у мережі дуже багато. Навіть на виставках не завжди показують те, що насправді варте уваги.

макіяж1

Сьогодні є де і у кого вчитись. Навіть, коли йдеш містом і бачиш людину, в якої гарно виконаний макіяж, звертаєш увагу і за першої ж можливості, втілюєш це в життя. А взагалі, на мою думку, макіяжу треба вчитися у природи. Якщо хочеш прийняти якісь колористичні рішення – зверни увагу на метеликів, поєднання кольорів у рибок, декоративних пташок, навіть на звичайних горобців. Там просто неймовірні поєднання.

– Ви кажете, що вуличний макіяж Вас часом надихає на створення нових образів. Як гадаєте, ужгородки прискіпливо ставляться до свого макіяжу?

– Варто відзначити, що в Ужгороді жінки дуже прискіпливо ставляться до макіяжу. На Закарпатті та Україні, у тому числі, тенденції ближчі до азійських. Ми використовуємо яскраві кольори, насичені форми.

Якщо порівнювати зі старою Європою, то там вже не приділяють настільки велику увагу мейк апу. Європейці більше доглядають за шкірою, за станом волосся, нігтів. Наші ж жінки більше полюбляють декоративну косметику, вони обожнюють прикрашати саме. Звичайно, тут має й сильний вплив гуцульський фольклор, румунський колорит. Яскраві кольори, блискітки, накладні вії, нігті – це дещо гіпертрофоване уявлення про макіяж і про власну зовнішність. Часом це навіть дуже помітно, насправді ж, дуже важливо знати міру, золоту середину.

макіяж2

Я, напевно, все ж, ідеаліст і люблю, аби все, якщо й не було бездоганно, то було близьким до ідеалу. Тому, коли з під’їзду виходить жінка на золотих підборах, за нею тягнеться шлейф парфумів і вона гасить недопалок у кнопку ліфта, думаєш: «Мама Мія, яка ж ти нарядна!».

Мені також не дуже подобається, коли йдеш містом: багнюка по коліно, дорога розбита, ями, кучугури сміття, а пані йде у норковій шубі і в діамантовому кольє, зі шлейфом парфумів та шикарним макіяжем.

– О восьмій годині ранку?

– Буває й таке. Краще до таких пані не говорити, бо часом буває, що вся краса зникає після перших слів. Макіяж і зовнішній вигляд має гармоніювати з оточуючим середовищем. Він має бути доречним, відповідним до стилю одягу, до ритму життя, до характеру, хобі, зовнішності, до часу доби, врешті-решт.

– Ви ніколи не жалкували що обрали саме цю професію?

– Не жалкував. Напевно, я щаслива людина, бо ніколи у житті не робив того, що мені не подобалось. Завжди робив тільки те, що хотів робити. Моя робота – це й моє хобі, водночас. Я граючись і відпочиваючи, можу заробляти гроші.

Як казав один китайський мудрець: «Якщо ти хочеш бути щасливим, обирай ту роботу, яку любиш». На жаль, часто люди не думають про це, тому й не щасливі: ні вдома, ні на роботі.

У кожної людини свої пріоритети. Якби мені запропонували дорогу автівку і шикарний набір косметики – я б вибрав косметику. Коли я бачу якусь новинку, я одразу хочу її спробувати, подивитися як вона працює, який дає результат.

– У вас є пункти, яким має бути макіяж сучасної жінки?

– Сьогоднішня тенденція – здорова шкіра та правильні риси обличчя.

– Чого жінка точно не може собі дозволяти, роблячи макіяжі самостійно?

– Сьогодні жінка може дозволити собі все. Еклектика вже близько десяти років у моді. Звісно, тенденції змінюються, але не так сильно. До прикладу, колись радили не підкреслювати й губи, й очі. Якийсь час, навпаки, це було модно. Сьогодні знову радять обирати щось одне. Утім, можна використовувати все, ще подобається: за правилами і без. Головне – ці правила знати.

Якщо ще кілька років тому у моді були лялькові обличчя, то сьогодні – ні. Непропорційність, насправді, дуже цікава і приваблива. Є обличчя гарні, модні та цікаві. Модні – гарними ніколи не бувають. Мода – це те, що минає. Краса ж – вічна.

Сприйняття краси у людини закладене на генетичному рівні. Мода ж майже завжди незручна, часом, некрасива. Тому треба вміти зробити так, аби макіяж був і гарним, і модним, і авангардним одночасно.

– Що надихає Вас щодня прокидатися і йти на роботу?

– Мені подобається бачити, як змінюється людина після макіяжу. Коли вона стає гарнішою, молодшою, задоволеною. Немає нічого кращого, ніж щасливий клієнт.

Росана Бісьмак, спеціально для Varosh.com.ua

Фото люб’язно надані паном Юрієм

0 #