Місця

Янголятко: Центр розвитку дитини

20 Березня 2018 6 105

Нещодавно у Мукачеві відкрився унікальний центр для реабілітації дітей з різними затримками розвитку. Аналогів йому нема ні в Закарпатті, ні в найближчих областях. Про ідею, причини створення, напрямки та перспективи роботи такої установи нам розповіла її засновниця лікар-педіатр Євгенія Мигович.

– Євгеніє, розкажіть, будь ласка, що це за центр та яка його спеціалізація?

– "Янголятко" – це центр допомоги дітям з різноманітними затримками психо-моторного та мовного розвитку. Центр займається дітьми з типовим розвитком, які мають проблеми в поведінці і навчанні через психологічні причини (невротичні, психо-соматичні, стресові розлади, шкільна дезадаптація, фізична відсталість), а також особливими дітьми (затримка психічного розвитку різних типів, розумова відсталість, загальне порушення розвитку, дитячий церебральний параліч, алалія, дизартрія, сидром гіперактивності і дефіциту уваги, розлади аутичного спектру).

В центрі дитина проходить первинне тестування на відповідність її розвитку віковій нормі, виявлення відхилень і порушень. Потім складається індивідуальна програма корекційних занять, згідно якої проходить реабілітація дитини.

– Чи існують в Закарпатті подібні центри, чи ваш є першим?

– Наш центр – перший і єдиний в Закарпатті. Багато видів терапій, які ми проводимо, для нашої області – унікальні. Зокрема, це TOMATIS-терапія. Нею займаюся особисто. Навчання проходила за кордоном у директора навчального відділу TOMATIS-терапії Жана-П’єра Граньє. Маю міжнародний сертифікат другого рівня, зареєстрована як офіційний представник TOMATIS в Україні.

– В чому сенс цієї терапії? Чим вона унікальна та для кого вона?

– Трохи про принципи і дієвість методу. Вухо – найпотужніший сенсорний датчик людського тіла, 80% стимуляції мозку проходить саме через нього. Метод ТОМАТІS використовує оброблену музику, яка подається пацієнту через спеціальні навушники. Для обробки музики з використанням спеціальних параметрів був створений унікальний портативний апарат TalksUp. Серед багатьох його функцій є електронне чергування, «Electronic Gating» – неінвазивний унікальний спосіб використання звукового контрасту шляхом різкого переходу від низьких до високих частот. Зміна частот викликає процес акомодації вуха і стимуляцію мозку. Крім прямої стимулюючої дії на мозок чергування частот позитивно впливає на мозкову пластичність. Це пояснює ефективність TOMATIS (а працює він в 75 країнах світу) у багатьох сферах.

Діючи на взаємозв’язок вухо-голос-мозок, TOMATIS-терапія коригує затримку і порушення мовлення.

Окрім прямого впливу на пробудження кори головного мозку TOMATIS-терапія через звукові контрасти покращує увагу, тому показана при розладах уваги з гіперактивністю та без неї. Вона поліпшує сприйняття нової інформації, успішність, засвоєння.

За кордоном цей метод запропонований в багатьох державних і приватних школах як доповнення до традиційної освіти.

TOMATIS-терапія впливає на регуляцію емоційних порушень, пов’язаних з депресією і стресом, діє на пом’якшення стресу.

Через низькі ритмічні звуки TOMATIS-терапія впливає на вестибулярний апарат людини. Таким чином регулюється моторика, тонус м’язів, координація між лівою і правою півкулями головного мозку.

Метод TOMATIS допомагає особливим людям, у яких порушений розвиток когнітивних, емоційних функцій і соціальних зв’язків (розлади аутичного спектру, сидром Аспергера, синдром Дауна, порушення сенсорного сприйняття). Його можна використовувати у будь-якому віці (діти, дорослі, люди похилого віку) як для розвитку особистості, так і для боротьби з порушеннями.

– Розкажіть про спеціалістів, які працюють у центрі. Який їхній профіль та чи проходили вони спеціальне навчання?

– У центрі працюють два психологи, які мають значний стаж практичної роботи з дітьми. Вони пройшли навчання з окремих видів терапії (АВА, Floortime), постійно самовдосконалюються, що дозволяє використати найкращий світовий досвід роботи з дітьми і досягти бажаного результату.

Психолог визначає рівень розвитку дитини, створює програму занять, яка відповідає її індивідуальним особливостям і необхідній корекції. Ігрові прийоми дозволяють зацікавити дитину, налаштувати її на навчання. Своєчасна регулярна робота психологів, спрямована на розвиток пам’яті, мислення, сенсорики, комунікативних навиків, сприяє творчому розвитку і адаптації дитини в загально-освітніх навчальних закладах.

Крім того, у нас є нейропсихолог, який продовжує тривале спеціалізоване навчання в Києві. Він займається сенсорною інтеграцією і нейрокорекцією. Розповім дещо детальніше про це. Через органи чуттів (зір, слух, нюх, смак, дотик, пропріорецепція, вестибулярний апарат) мозок отримує сенсорну інформацію, яка після обробки формує певні цілеспрямовані дії. При порушенні сприйняття дитині важко визначити важливу і неважливу інформацію, а це веде до погіршення адаптації і неадекватної відповіді на певні ситуації. Розлади можуть проявлятися у вигляді гіпер- або гіпочутливості до подразників. Це веде до затримки пізнавального, моторного розвитку дитини, змін поведінки. Ціль терапії сенсорної інтеграції – надати відповідні сенсорні стимули, які призведуть до нормалізації роботи ЦНС. Нейрокорекція включає комплекс корекційних і розвиваючих вправ, які сприяють відновленню природного процесу розвитку дитини.

Для відпочинку і емоційного розвантаження діток, особливо гіперактивних, в центрі обладнана сенсорна кімната.

– Чи займаються у вашому центрі діти з логопедом?

– Так, у нас є заняття з логопедом і логопедичний масаж. Більшість діток бояться лікарів, інструментів і медичного обладнання. Зроблю акцент на тому, що всі наші масажери еластичні, приємні на дотик, а сам процес масажу проходить у вигляді гри і приносить задоволення дитині.

Індивідуальні логопедичні заняття побудовані відповідно виду і ступеню мовленнєвих порушень.

Один з нових методів – це FOR BRAIN-терапія, заняття з допомогою спеціальних навушників, які використовують кісткову провідність і дозволяють тренувати слухо-мовну систему. Таким чином покращуються слухове сприйняття, звукова вимова, дикція, концентрація уваги і пам’ять.

Ми займаємося і з нерозмовляючими дітьми. На початку такі діти займаються з психологом і лише тоді, коли вони здатні сприймати матеріал, починають заняття з логопедом.

– Чи є якісь вікові рамки для ваших пацієнтів?

– Ми працюємо з дітками від двох до вісімнадцяти років. В планах – проект психологічної допомоги вагітним, але розповідати про нього ще рано.

– Чи будете ви проводити якусь роботу з батьками особливих дітей, адже вони нерідко і самі потребують психологічної допомоги?

– Обов’язково. Психотерапія для батьків проводиться вже. Вона включає пояснення проблем розвитку дитини, поради стосовно єдиної поведінкової тактики батьків, націленість на тривалу співпрацю з фахівцями центру з метою досягнення позитивного результату. Незабаром будуть спеціалізовані лекційні курси для батьків.


Послуги центру:


Запис на консультації та процедури відбувається у телефонному режимі.


Контакти:

0 #