Local

Як мукачівка Жанна Хома почала випускати дитячий інтерактивний журнал “Чарівний ліхтарик”

29 Жовтня 2020 1 604

Нещодавно з’явився перший тираж першого номеру карпатського дитячого журналу “Чарівний ліхтарик”. Він для читання, писання, малювання, англійської, ігор, перегляду відео, слухання музики – насичений інтерактивом. Його редакторка – мукачівка Жанна Хома, дитяча письменниця, авторка книги “Маленькі історії Дарчика та Міккі”, вчителька. Вона розповідає Varosh про перший номер, ідею та зміст, про ентузіазм і плани друкованого видання у час тотальної діджіталізації.

Тексти до теми:

На Закарпатті не було власної дитячої періодики, так і виник задум створити щось своє.

«Я вже два роки пишу казки, друкуюся всюди по Україні – і у Львові, і в Харкові, Чернівцях і в Києві – там є багато різних журналів, періодики, а в нас, на Закарпатті, на жаль, не було. Тому виникла така ідея журналу “Чарівний ліхтарик”».

Ліхт7

Жанна Хома.

Над продуктом працюють двоє людей. Жанна – ідейниця та головна редакторка. Вона продумовує концепцію, кожен номер, пише всі тексти, формулює ідеї, які візуально втілює дизайнерка Владислава Сойма. Наразі вона навчає ілюструванню ще одну дівчину – Ніку Балаж, яка, можливо, в майбутньому теж створюватиме малюнки.

Головні герої видання – з книги Жанни “Маленькі історії Дарчика та Міккі”.

«Я вирішила перенести в журнал казкових Дарусика та Міккі, оскільки дітки їх уже полюбили. Дизайн загалом взятий з моєї книги “Маленькі історії Дарчика та Міккі”, яка вже стала мультиком».

“Чарівний ліхтарик” має 28 сторінок, постійні і нерегулярні рубрики.

Рубрики:

У грудні з’явиться рубрика “Дідусева майстерня”.

У першому номері є QR-код, який відкриває мультик до казки. У рубриці “Народна творчість” за QR-кодом можна послухати пісню. Цифровий контент – з ютуб-каналу проєкту “Чарівний ліхтарик”, який щомісяця оновлюватиметься.

Журнал додатково має 20 стікерів, з якими малеча може бавитися, гортаючи сторінки.

«Чарівний ліхтарик – інтерактивний, оскільки можна читати, писати, вивчати напам’ять, слухати пісні, гратися з наліпками, можна робити все».

Нещодавно вийшов перший номер, 500 примірників. Періодичність – раз на місяць. Коштує 45 гривень, його наразі можна придбати в Мукачеві та Ужгороді. У Мукачеві – в книгарні “Всесвіт”, ТЦ “Щодня”, дитячому просторі “Чіґабіґа”, у мережі магазинів “Школяр”. В  Ужгороді – в “Чарівному ліхтарику”.

Протягом листопада з’явиться змога оформити підписку через Укрпошту. Засновники проєкту сподіваються, що через Укрпошту журнал пошириться всією Україною і стане всеукраїнським. Наразі можна зробити передплату через сторінку у фейсбуці, тисніть сюди.

«Наразі просимо людей повірити в нас, підтримати наше видання і передплатити його на пів року. Я, як вчителька, прошу вчителів у школах прорекламувати наш журнал. Адже він не тільки для діток і батьків, учителі теж можуть з ним працювати під час уроків, виховних годин».

Водночас Жанна своїм проєктом намагається підтримати закарпатських авторів, які не мають де друкуватися. Для автора – це щастя, коли його текст з’являється у друкованому журналі.

«Це класний старт для закарпатських авторів, запрошую їх до співпраці. Наразі не обіцяємо великих гонорарів. Але в нас гарний дизайн, ілюстрації до творів, як мінімум, журналами віддячимо».

Жанна з Владиславою наразі працюють на ентузіазмі. Друк в Ужгороді фінансує мукачівське ТОВ “Алліта”.

Евеліна Гурницька, Varosh

0 #
# дитячі казки # жанна хома