Life

Безпека на воді: 8 правил поводження дітей у басейні

27 Червня 2019 1 214

Пережити спекотне літо без водойми практично неможливо. І байдуже, що це – річка, ставок, басейн, море. Головне – освіжитися. Зазвичай дорослі знають як правильно поводити себе на воді, аби собі не нашкодити. Утім, з дітьми трохи інша ситуація. Відтак прикрі випадки, на жаль, трапляються.

Разом з Ліка-Комфорт ми підготували серію матеріалів про безпеку на воді. Розпочнемо з басейнів – як домашніх, так і публічних.

Правило 1. Очищення

Для всіх власників басейнів рекомендуємо використовувати тільки якісну хімію. Обов’язково встановіть фільтри – піщані, кварцові або на основі картриджів. Постійно прибирайте осад бруду з дна басейна.

Правило 2. Підігрів води

Оптимальна температура в басейні – від 21 до 25 °C, якщо ж у відкритому басейні купатимуться маленькі діти, то в ідеалі температуру варто підвищити до 30 °C. Кожні півгодини перебування в басейні дитини температуру варто підвищувати  на один градус вище «базових» 21 °C.

Правило 3. Безпека аксесуарів

Подбати про них варто ще на етапі проектування басейну. Важлива деталь, яка особливо актуальна для сімей з дітьми – нековзке покриття по периметру басейну. Це може бути як спеціальна плитка, так і природний або штучний камінь, дерево або інші поверхні з високим коефіцієнтом тертя.

Правило 4. Міцність покриття

З точки зору захисту від листя, опадів і сонячного світла цілком достатньо бульбашкової солярної плівки. Якщо ж ви турбуєтеся про те, що в закритий басейн може випадково впасти дитина або собака, зверніть увагу на тверді покриття з полімерних матеріалів.

Steve Buissinne

Фото: Steve Buissinne

Правило 5. Правильний монтаж атракціонів

Водні гірки, надувні конструкції, гідромасажні стінки і лежаки, гейзери – з їх допомогою можна перетворити басейн в мініатюрний аквапарк. Однак перш, ніж застосовувати це обладнання, варто переконатися в його безпеці і відповідності розмірам водойми. Так, наприклад, відстань від гірки до бортика басейну повинна бути більше довжини гірки хоча б в півтора рази.

Правило 6. Іграшки

Біля басейну не повинні залишатися іграшки або інші предмети, які можуть зацікавити дитину. Слідкуйте за надувними іграшками і предметами, вони мають здатність здуватися і пошкоджуватися, що може бути небезпечним для дитини, яка знаходиться в басейні.

Правило 7. Спеціальна огорожа

Навколо басейну повинно бути обов’язково встановлено загородження не менше 1,2 м заввишки. Загородження постійно має перевірятися на цілісність, тобто відсутність дірок, пошкоджень або лазівок, через які дитина може потрапити до басейну. На загорожі повинно бути встановлено ​​хвіртку з замком, недоступним для дітей.

Правило 8. Правила поведінки

Дитина завжди повинна перебувати під наглядом дорослих в басейні або біля нього. Обговоріть з дитиною правила поведінки біля басейну та у воді. Якщо з дітьми залишається няня або інші дорослі, подбайте про те, щоб вони також були проінструктовані про правила поведінки біля басейну і усвідомлювали всю відповідальність за безпеку дітей.

Не залишайте маленьких дітей на дітей-підлітків біля басейну, підліток може захопитися грою і не зможе забезпечити безпеку малюків.

Навчайте дітей плаванню якомога раніше, але не втрачайте пильність, оскільки багато нещасних випадків відбувається з дітьми, які вміють плавати.

Найголовнішим пунктом безпеки є присутність батьків поруч. Догляд за дитиною і розмови про правильну поведінку у воді, дозволять зберегти здоров’я дитини та життя дитини, а також нерви батьків.

0 #
# діти в басейні # правила поводження на воді