Історія

Знати правду: На Прикарпатті знайшли масові поховання жертв НКВС

30 Вересня 2019 250

Пропонуємо вашій увазі вкрай важливий матеріал наших колег з видання «Репортер» (Івано-Франківськ) про братську могилу українців в селищі Більшівці.

Журналісти знайшли навіть очевидців тих злочинів.

– Скидали тих партизанів (вояків Української повстанської армії – ред.), що побили. Казали – бандити. І діти всі летіли дивитися. Пам’ятаю як нині: старенька бабця сиділа і так плакала над сином, – розповіла журналістам 85-річна Стефанія Луців, яке все життя прожила в Більшівцях, а на момент масового «червоного терору» була ще школяркою.

Roz Roz Bilshivci Pamjat 02

– Перші розкопки ми зробили під костелом. Розкопали тлінні останки наших повстанців. Ну а потім вже на цвинтарі, також в таких ярах, наприклад, копали яму на захоронення, то теж – 50 сантиметрів від поверхні землі, і вже кістки були, – розповідає парох церкви у Більшівцях Василь Завірач.

Roz Roz Bilshivci Pamjat 03

– Нам вдалося відкопати два дитячих скелетованих останки. Це десь років 5-6, як казали експерти. Це – дещо молодша дитина. Під другим останком вдалось натрапити на дорослий, – пояснює керівниця науково-пошукових робіт Ольга Третьякова, яка працює в комунальному підприємстві «Пам’ять», що займається пошуком і перепохованням жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів.

Roz Roz Bilshivci Pamjat 04

Ймовірно, ці поховання в селищі Більшівці датовані 1945-1946 роками, адже у могилі знайшли монету 1946 року.

Інші деталі розкопок на Прикарпатті, які вкотре свідчать про неймовірну жорстокість радянського тоталітарного режиму, шукайте в сюжеті журналістів.

 

Проект «Donbas Media Forum та міжрегіональне співробітництво для виробництва якісного контенту для Сходу України» впроваджується за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

У рамках цієї співпраці наша редакція Varosh підготувала публікацію про людей з інвалідністю, які разом з рідними створюють в Ужгороді кондитерську, де планують працювати всі разом. Ми назвали цю історію “Особливий шоколад

Varosh

0 #
# НКВС # розкопки # терор