Думки

Перспективний план ОТГ на Закарпатті: шпаргалка для депутатів від Івана Лукері

25 Вересня 2019 551

Закарпаття сьогодні – біла пляма на карті децентралізованої України. За даними моніторингу Міністерства розвитку територій, Закарпаття займає останнє місце серед 24 регіонів за темпами впровадження децентралізаційної реформи.

У регіональної влади, адміністрації та депутатів обласної ради, поки що немає офіційно схваленої позиції щодо формування ефективної системи адміністративно-територіального устрою області. Немає офіційно схваленої! Оскільки область на сьогодні єдина в Україні, де не затверджено перспективний план формування територій громад.

Проте нова облдержадміністрація та обласна рада вже на найближчій сесії обласної ради, яка має відбутися 26 вересня, хочуть змінити ситуацію – схвалити перспективний план формування громад.

Адже від цього залежить:

Перед сесією обласної ради хотілось би окреслити основні рамки щодо перспективного плану Закарпатської області.

  1. Перспективний план має бути схвалений якнайшвидше. Це дорожня карта для об’єднання територіальних громад та затвердження нового адміністративно-територіального устрою області.
  2. Відкинути всі політичні і персональні інтереси, і схвалити перспективний план створення саме спроможних територіальних громад. На п’ятий рік реалізації реформи і за рік до проведення нових місцевих виборів, які мають відбутися на новій територіальній основі, потрібно уникнути створення невеликих громад, які не відповідають методиці.
  3. Врахувати такі критерії:

І наостанок потрібно пам’ятати – реформа адміністративно-територіального устрою робиться на десяток років вперед.

У таких речах потрібно відкинути всі персональні поточні інтереси і об’єднатися, щоб сформувати логічну, ефективну систему адміністративно-територіального устрою області.

У даному випадку очікуємо позитивних новин із Закарпаття – схвалення перспективного плану формування спроможних громад вже на сесії 26 вересня 2019 року.

Іван Лукеря, експерт з питань місцевого самоврядування спеціально для Varosh

*** Цей матеріал опубліковано, як авторська колонка, відтак редакція Varosh може не розділяти погляди та думки, які автор висловив у даній публікації.

0 #
# децентралізація # ОТГ