Життя

Uzhhorod Bicycle Culture: життя у стилі велоподорожі

10 Червня 2019 484

Спільнота Uzhhorod Bicycle Culture (UBC) була заснована 1 липня 2016 року. 3 роки тому Євген Андріканич вирішив, що зможе популяризувати велорух в Ужгороді через організацію безкоштовних велоподорожей різного формату і складності для усіх охочих. І направду йому це вдається.

– На самому початку вдалося об’єднати різні групи людей – як досвідчених велосипедистів, так і початківців. Напевно це було близько 10 чоловік. Сьогодні, здається, кожен велотурист Ужгорода побував у тій чи іншій нашій подорожі. Іноді ми їхали групою більше 30 велосипедистів. Міські заїзди, у свою чергу, збирають кілька сотень, – каже Євген.

Головною метою існування UBC є популяризація велокультури на Закарпатті через організацію безкоштовних велоподорожей різного формату і складності для усіх охочих.

– Загалом у сезони 2016-2018 подорожі відбувались майже кожної неділі. Варто виділити підкорення за один день г. Петрос та г. Говерла. Пікорення гір Пікуй, Гостра, полонин Руна та Боржава. Масиву Свидовець, та частково Черногірського хребта. Подорож Хмельницький – Кам’янець Подільський – Чернівці. Подорожі за кордон (Словаччина, Угорщина). Морське Око, Старінське водосховище, через 2 кордони з Березного до Селменців, Будапешт, тощо. Відбувались також міські заїзди – такі як Сакура Райд, – розповідає засновник Uzhhorod Bicycle Culture.

Dscf3935

Учасником клубу може стати будь-яка людина, яка приєднається до однієї з безкоштовних подорожей. Тут немає спортсменів, лише – бухгалтери, юристи, вчителі, it-шники різного віку та соціального статусу. Усіх об’єднує любов до природи і відчуття цілковитої свободи.

– Особисто я палко захоплювався велосипедом у період з 1998-2001 роки (9-й-11-й класи школи), навіть працював у веломайстерні. Потім закинув аж до 2015-го, коли с життя пішов мій батько. Почалося переосмислення пріоритетів. Почав менше працювати та знову захопився велосипедом. Рік катав сам та з двома-трьома друзями у межах міста, поки не прийшла ідея спільноти, – ділиться з нами Євген.

Що ж до наступних подорожей, то Євген відверто каже, що наприкінці 2018-го року став батьком, а тому цей рік буде не такий насичений як попередні.

– Намагатимусь влаштувати бодай кілька недалеких подорожей для новачків. Інші учасники звісно продовжать подорожувати, але у своїх менших компаніях. Планів дуже багато. Цікаві з них – це проїхати чудовою трасою Трансфагараш (Румунія) та підкорити Гросглокнер (Австрія). Але поки я вирішив зосередитись на батьківстві та на проектах які я можу реалізовувати поруч з сином. Однин з них це мій блог про IT-фріланс, та мою спеціалізацію (HTML-верстку).

До речі, Uzhhorod Bicycle Culture також є співзасновниками міських заїздів BigCityRide, про які ми розповіли у нашому спецпроекті 4 успішні міські проекти Ужгорода, які могли би стати прикладом для наслідування

Росана Тужанська

0 #
# велокультура # ужгород