Життя

OneLab: перша професійна медична лабораторія на Закарпатті

27 Вересня 2019 6 643

Цього місяця в Ужгороді розпочала роботу медична лабораторія європейського рівня. Одна з її важливих переваг полягає у тому, що відтепер аналізи, які пацієнт здав у клініці чи в лікарні, не потрібно транспортувати до Львова або Києва. Усі необхідні дослідження зроблять в Ужгороді та ще й на найкращому світовому обладнанні, яке було випущено в 2019 році.

Екскурсію лабораторією нам провів головний лікар та виконуючий директор Тиберій Островка, а також завідуюча лабораторії Олеся Козел та провідна спеціалістка Наталія Потокій.

1 2 3

– Варто відзначити, що ми не є клінікою, а працюємо саме у форматі лабораторії і ведемо свою діяльність, перш за все, з клініками та лікарнями – тобто «професіонали-професіоналам». Наш кур’єр приїздить на авто і в спеціальному обладнанні перевозить усі вже взятий матеріал до нас. Утім, маємо й опцію – забору аналізу крові вдома, що також для нашого міста є новим. Виїзд до пацієнтів для забору крові є безкоштовним. Послугу можна замовити за номером 0-800-4009-40, – розповідає Тиберій Островка.

Лікарки Олеся Козел та Наталія Потокій відзначають, що незважаючи на свій доволі великий професійний досвід, з обладнанням такого високого рівня працюють вперше. Йдеться про найновіші зразки провідних європейських виробників SIEMENS, DiaSorin, Zeiss, Rotor-Gene та інших. Але також кажуть, що надзвичайно важливим є те, яка професійна команда працює у лабораторії.

– Медичні системи розвинутих країн працюють таким чином, що аналізи може призначити лише лікар. В Україні ж поки інколи пацієнти самі вирішують, що їм треба здавати та де. Але система реформується, тож вже незабаром обстеження зможе призначати лише лікуючий лікар, який їх і буде інтерпретувати, – каже головний лікар.

Big073

Пишаються у OneLab також і тим, що оскільки всі аналізи робляться на місці, то це у свою чергу гарантує їх достовірність і точність. Тут перевіряють якість процесу на всіх етапах. Що ж до результатів, то швидкість їх отримання також вражає.

– Результати простих досліджень можна отримати протягом години, складніших – протягом дня, і все це можна одразу побачити в інформаційній системі. До прикладу, за одну годину ми можемо зробити 120 загальних аналізів крові, – розповідає Олеся Козел.

Лікарка Наталія Потокій каже, що особливо важливий аналіз, який є можливість зробити на Закарпатті лише у лабораторії OneLab – дослідження рідинної цитології.

– Рідинна цитологія – високотехнологічний метод діагностики та об’єктивізації захворювань шийки матки. Завдяки покращенню якості зразків препаратів для цитологічного дослідження це в кілька разів більш чутливий метод, ніж класичний ПАП-тест. Впровадження рідинної цитології дозволяє знизити частоту онкозахворювань шийки матки. Адже атипія клітин виявляється ще на стадії доклінічних проявів, коли можна досягти 100% вилікування, – переконує лікарка.

018 025 034 041 Last077

Лабораторія OneLab відкрита до співпраці з клініками, лікарнями, приватними кабінетами та лікарями. Усі партнери отримують доступ до лабораторної інформаційної системи, завдяки якій зручно замовляти дослідження та оперативно отримувати результати.


Контакти:

На правах реклами

Фото: Карл Смутко

Відео: Антон Рижих

0 #
# OneLab # аналізи # лабораторія # ужгород