Життя

В Ужгороді працюють хобі-групи для дорослих і дітей, в яких можна навчитися грати на музичних інструментах

25 Жовтня 2019 2 760

Вислів про те, що ніколи не пізно, таки працює. У студії музичного розвитку «Перший крок» діють хобі-групи для дорослих і дітей, де всього за кілька уроків можна навчитися грати улюблені мелодії. Найпопулярніший інструмент – фортепіано, однак тут проводяться заняття з гри на кларнеті, саксофоні, гітарі, барабанах. Окрема дисципліна – вокал.

Альона Кущенко не має музичної освіти. Однак давно хотіла зіграти в дуеті із сином, який займається у музичній школі за класом «Саксофон». Записалася до студії «Перший крок» і вже за 4 місяці здійснила мрію – виступила разом із сином на концерті в Галереї Ілько.

Наша робота заснована на системний діяльності. Тільки завдяки регулярним заняттям можна досягти хорошого результату, оскільки навчити музики не можна відразу. Але, враховуючи те, що ми працюємо за новітніми європейськими техніками, то вміємо у максимально стислі терміни досягати якісних результатів у навчанні дорослих та підлітків, каже засновниця студії, викладач фортепіано, креативний педагог Інга Боговська.

У студії застосовують популярний у Європі буквений запис акордів CDEFGAB. Тобто звичного для нас запису  нот «до», «ре», «мі» тут немає. Також учнів не перевантажують складним сольфеджіо, яке відбило бажання до музики у чималої кількості учнів традиційної школи. Педагоги студії «Перший крок» дають основи музики впродовж теоретичного експрес-курсу і вже з першого заняття практикують гру двома руками. Розігрування починається за допомогою популярних вправ Ганона. Таким чином уривки улюблених творів зіграти можна вже через місяць, займаючись по годині один раз на тиждень.

Викладачі студії проходять ретельні співбесіди, перш ніж потрапити на роботу. Критерії відбору доволі суворі: наявність диплому консерваторії та вміння комунікувати обов’язкове.

Так, саме у такому порядку. Наші педагоги повинні мати освіту найвищого рівня – це не обговорюється. Вони повинні мати бездоганний вигляд, оскільки працюють з дітьми і підлітками, для яких мають бути взірцем. І вони повинні знаходити спільну мову зі своїми учнями і прививати, а не відбивати любов людини до музики, пояснює керівниця студії.

Сама Інга є таким педагогом, до якого тягнуться діти. Наймолодший учень студії, 7-річний Степан Дмитрук якраз захопився фортепіано завдяки Інні. Його мама Віолетта розповіла, що Степан тут займається рік, а паралельно вчиться у музичні школі ім. П. Чайковського за класом «Ударні інструменти» та «Ксилофон». Та коли познайомився з Інгою Володимирівною, відкрив для себе фортепіано.

Для нього це був прорив у розвитку, бо раніше Степан боявся в садочку виступати. Після занять у «Першому кроці» він став себе проявляти і тепер його не відірвати від інструмента. Це величезний прогрес. Був талант і він розкрився. Ще подобається те, що тут заняття проходять у задоволення, ненав’язливо, щоб не відбити у дітей бажання вчитися, ділиться Віолетта.

Педагоги кажуть, що Степан володіє чудовими здібностями, які важливо делікатно розкрити і не дозволити їм згаснути. Саме так працюють і з тими дітьми, які покинули музичну школу, але через певний час виявили бажання продовжити музичні уроки.

50

Одна з таких учениць – Поліна Шеба. Дівчині подобається фортепіано і саме студія дозволяє підтримувати це захоплення.

В Інги я займаюся 3 роки. Відвідувати звичайну музичну школу не встигаю, а тут графік комфортний. Твори сама собі вибираю. Люблю Сінатру, Преслі – їх і на піаніно легко грати. Майбутнє не планую пов’язувати з музикою, але грати для себе мені подобається, зізнається Поліна.

Наразі у студії займається 30 учнів. Це діти, підлітки віку 11+ та навіть літні люди. Наприклад, бабуся, яка водила внука на заняття, згодом взяла і для себе уроки.

Основна перевага хобі-груп – можливість індивідуального формування графіка занять. Тож ви самостійно можете підібрати зручні для себе дні і години, головне – щоб заняття були системними. І вже через певний час ви можете взяти участь у справжньому публічному концерті і таким чином підкорити власну внутрішню вершину.

Ми створюємо концертні майданчики для гри нашим учням, адже це потужний стимул розвитку і своєрідний підсумок власних старань. Цього року до Дня міста ми організовували Фестиваль вуличного піаніно. Також кожні півроку всі дорослі мають можливість пограти у залі Галереї Ілько і таким чином відзвітувати про своє навчання, зазначила Інга Боговська.

Днями студія «Перший крок» влаштувала відкритий концерт з нагоди переїзду у нове приміщення. Відтепер заняття проводяться за адресою.

Ціна одного уроку – 180 грн.

Контакти:

На правах реклами

0 #
# гра на фортепіано # ужгород # хобі-групи