Життя

Більше, ніж відпочинок: як Reny’s Travel Cafe поєднало каву, вино і подорожі

29 Липня 2019 912

Сьогодні в меню капучино і тур в Італію! Новий заклад в історичній частині Ужгорода Reny’s Travel Cafe – це мікс кав’ярні й туристичної агенції. Спілкуватись з менеджеркою з туризму можна не за робочим столом, а за чашкою кави чи сніданком. Незвичний симбіоз має за мету довести, що комфортною повинна бути не тільки сама подорож, а й її планування. 

На кафе легко натрапити блукаючи старими ужгородськими вуличками. Привабить різнобарв’я прапорців: захочеться дізнатись для чого їх розвісили і що вони символізують. Власниця Reny’s Travel Cafe Рената Ізай розповідає, що жодного секрету в оформленні екстер’єру немає: це любов до подорожей і цікавість до інших культур.

Img 5389
Img 5436
Img 5519

Всередині закладу погляд притягує величезна карта світу з десятками прикріплених стікерів. Підійшовши ближче на стікерах можна розгледіти назви держав: від звичних європейських до екзотичних і незвіданих. Відвідувачі можуть обрати країну, яку мріють відвідати, і прикріпити її до карти. “Найбільш неочікуваним був запит на тур в Гренладію”, – згадує Рената. “Ще планувати подорожі до Індії й Мексики”, підхоплюють дівчата, які працюють агентками з туризму. В цілому, обирають більш класичні напрямки, кожного дня замовляють 1-2 тури.  

Більшість туристичних компаній не можуть приймати компанії, скажімо, з 5-ти людей, бо, зважаючи на невелику площу, це буде дискомфортно. Людям не завжди хочеться відкрито розповідати про свій бюджет чи інші деталі поїздки, які є інтимними й особистими. Тому у тревел-кафе є дві зали і можливість обирати між офісом і столиком в кав’ярні, між відкритістю й усамітненням. 

Img 5410 Img 5434
Img 5403
Img 5540

“Цей заклад створено для формування відносин між нами і нашими клієнтами. Це не просто вхід і вихід туристичної агенції. Тут можна відсвяткувати подорож, поділитись враженнями і запланувати наступну”. 

Інтер’єр закладу авторський, його розробляла ужгородська дизайнерка Ірина Куцина. Ф’южн з елементами еко-стилю, поєднання різних кольорів і фактур, живі квіти. Крім карти, є “книжкове крило”: на одній зі стін прикріплено більше 20-ти книг українською, російською й угорською мовами. “Ми з Іриною клеїли їх власноруч, посміхається Рената. Майстри не знали як це втілити, бо не розуміли чого ми хочемо”. За словами власниці, відвідувачі вподобали це місце: роблять фотографії і цікавляться книгами. Час від часу беруть і ті видання, які лежать поруч, і в початковому задумі були просто інтер’єрним рішенням. Тому згодом у тревел-кафе має з’явитися підбірка сучасних видань про іноземні країни й культури, яку можна буде погортати під час очікування на замовлення. Атмосферу створює тепле освітлення та музика. У закладі грає Kredens Cafe Radio, плейлист – лаунж-ремікси добре відомих пісень. 

Img 5381 Img 5394 Img 5562

Серед планів на найближче майбутнє – поштова скринька, за допомогою якої можна надіслати фотографію або листівку в будь-яку точку світу. Також у Reny’s Travel Cafe порадують інтровертів. Достатньо буде залишити на встановленому планшеті запит на певну країну, написати свій номер телефону й електронну пошту, куди надсилатимуть підбірку турів у тому напрямку, який цікавить. 

Меню сформоване власницею закладу та вдосконалене професійним кухарем. З напоїв пропонують каву і вино. Винний асортимент невеликий: по кілька представників Грузії, Італії, Чилі, Франції. Не обійшли стороною і місцевих виробників вина “Чизай” і “Котнар”. Найближчим часом до меню додадуть винну карту, розроблену разом із сомельє Ольгою Тоїчкіною. З їжі є сніданки, які можуть приготувати і на обід, і ввечері. Це тости, брускети, гранола, які доповнюють незвичним поєднанням продуктів: до авокадо і помідорів чері запропонують малину, а лосось зміксують з оливками. Меню змінюватиметься кожного сезону.

Відчиняється Reny’s Travel Cafe о 10:00, але найбільше відвідувачів приходять в полудневий час. Хтось випиває еспресо і йде, хтось залишається попрацювати. Розраховуючись за обід відвідувачка запитує чи є тури до Італії на найближчий час. Рената розповідає, що неодноразово люди приходили в заклад поїсти, а йшли з путівкою і радісним передуттям нової подорожі. “Нещодавно у нас вечеряла компанія друзів. Хлопці-фотографи ремствували на відсутність літньої відпустки через роботу, а дівчата спонтанно вирішили їхати разом в Туреччину. Ми підбирали їм тур до десятої вечора. Але вийшли вони з омріяною путівкою!”.

Img 5552 Img 5577 Img 5529

Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.

Текст та фото: Тетяна Вдовиченко

0 #
# Reny’s Travel Cafe # тревел-кафе # ужгород