Життя

У творчості усі ми рівні: дитячий театральний фестиваль «Птах» у Нижньому Селищі

2 Червня 2019 613

Дитячий фестиваль театрального мистецтва «Птах» заснували у Нижньому Селищі у 2007 році і з того часу він збирає талановиту молодь з різних куточків України та Європи.

Головна ідея фесту – це неконкурсна презентація творчості дитячих та юнацьких театральних колективів та обмін досвідом у сфері театрального мистецтва, а також розширення знань про театральне мистецтво серед місцевого населення через їх безпосереднє залучення до процесу створення вистави як кінцевого продукту в театральному мистецтві.

Кожен фестиваль – це триденна суміш вистав, етюдів, вечірок, майстер-класів від професіоналів, інтерактивних ігор для дітей будь-якого віку, каруселей та забав.

Цьогоріч фестиваль проходитиме з 17 по 23 червня. Тому напередодні ми вирішили поспілкуватися з однією із його засновниць та кураторкою театральної лабораторії – Тетяною Белоусовою.

Далі – пряма мова.


Коли ми з подругою вперше потрапили у Нижнє Селище, то здивувалися та надихнулися активністю місцевої громади, особливо дітьми та молоддю, яка з повною довірою включалася в усі театральні авантюри, що ми пропонували.

Після двох років роботи у селі ми побачили, що місцеві не зовсім розуміють, що таке театр. Мене і досі часто запитують «А можна моя дитина запишеться до вас на танці?». В той момент вистави діти та дорослі могли бачити лише у дитячому садочку та школі, що привозили «заїжджі» театри, які частіше переймаються не матеріалом, ідеєю, а скупченням кумедних ситуацій та залученням «перевізного зоопарку». Для нас завжди було важливо, щоб театр давав можливість думати та наштовхував на вирішення актуальних суспільству проблем. Саме тому все, що ми робили виглядало дивно.

Коли у нас виникла ідея познайомити наших студійців з «театральною сім’єю» України ми зіштовхнулися з проблемою конкурсних фестивалів, або акцій «для галочки», організованих «планово» і в обов’язковому порядку, що нас не дуже приваблювало.

Тоді виникла ідея створити свій фестиваль, де можна буде знайомитись з дітьми, що займаються театром через спільну роботу, майстерні, відпочинок, без конкуренції, а саме створити місце, де творчі люди можуть вільно творити разом.

Ptakh8

З самого початку, 2007 року, фестиваль став платформою для дружби та креативу людей віком від 0 до 100, бо в творчості всі ми рівні. Організаторами фестивалю завжди були студійці та активні члени громади, директор сільської школи, члени кооперативу Longo maї. Ми були ще молодими і не мали досвіду у створенні фестивалів і нас вчили організатори фестивалю «Селиська співанка», який на той момент вже був досить відомим у Закарпатті. З кожним роком оргкомітет ПТАХу доповнювався новими людьми, найчастіше попередніми учасниками, і звичайно екс-учнями нашої театр-студії «Чіґа-Біґа». Кожен хто мав бажання допомогти – ставав невід’ємною складовою в організації.

Три дні майстерень, майстер-класів, вистав, вечірок і т.д. і за кожен з майданчиків був (так і по нині) свій відповідальний. В цьому році ми вирішили відійти від свята і приділити більше уваги співтворчості, охопити більше видів мистецтва та поекспериментувати.

Протягом тижня відбуватимуться майстерні з театру, кіно, концептуального мистецтва, land art-у, сценографії, звуків. Окрім цього відбудеться показ вистав та фільмів, які ми обговорюватимемо разом, будемо вчити дітей бачити і аналізувати мистецькі твори; пройде майстерня від Біруте Баневічуте (Литва), для вихователів дитячих садочків з методики роботи із дітьми віком до 5 років, де вони почують та випробують як розвивати креатив та мислення у найменших; семінар для керівників дитячих театральних колективів від викладача Еріка Забрано (Мексика) з використання експериментальних практик; дискусія на тему розвитку дитячого театрального руху в Україні і звичайно грандіозне свято.

23 червня відбудуться презентації та покази всіх лабораторій, відкриті майстерні, покази мультфільмів, лунатиме музика та запалюватимуть Fire show. Отож очікувати потрібно – народження нового креативного концептуального «потя».

Ptakh15

Для мене найважливішим є мисляча молодь, яка виросла з чіткою позицією, відкритою, активною, щирою. За ці всі роки наша сім’я ПТАХу виросла, але основа залишилася на молоді Нижнього Селища, яке дійсно стало культурним центром Закарпаття.

Більше читайте на сайті фестивалю.


 

Ще про Нижнє Селище:

Hudaki Village Band: Найбільше притягує людей – природність музикантів
Знайдено в Україні: Нижнє Селище
У 200-річній колибі у Скансені презентували новий сир “Менчул” від Селиської сироварні

Росана Тужанська

0 #
# нижнє селище # птах # театральний фестиваль