Освітня програма «Бордо – Закарпаття»

22 Листопада 2019 - 23 Листопада 2019

Закарпаття повинне повернутися на карту знаменитих виноробних регіонів Європи, а Україна має всі передумови, щоби стати визнаною країною – виробником вина. У цьому переконані в провідній виноробній компанії регіону і для здійснення цієї мети ініціювали та втілюють програму «Бордо – Закарпаття» під патронатом освітнього проєкту Chateau Chizay Academy.

Делегація зі знаменитого виноробного регіону Франції відвідає нашу область, аби розпочати перший етап програми: провести низку відкритих лекцій і майстер-класів та обмінятися досвідом із колегами на Закарпатті.

Гості – учасники програми:

Stéphane Badet – Професор економіки і маркетингу виноробства Бордо, агроном та викладач економіки Міністерства сільського господарства Франції в EPL Бордо;

Guilherme Martins – Енолог з регіону Бордо (Франція), доктор мікробіології і біотехнологій, агроном, майстер виноградарства та виноробства, координатор програми, викладач економіки Міністерства сільського господарства Франції в EPL Бордо;

Людмила Степура – Експертка з питань сільського господарства Посольства Франції в Україні.

Чому Закарпаттю важливий досвід Франції і регіону Бордо?

Img 0476

Протягом дводенного інтенсиву спеціалісти з Бордо ділитимуться досвідом у виноградарстві, виноробстві, вчитимуть місцевих майстрів розпізнавати недоліки вина та уникати їх, навчать своїй методиці дегустацій, а також познайомлять з французькими і світовими практиками винного туризму та ролі винної справи в розвитку регіону.

На відкриті лекції і майстерні запрошують професіоналів виноградарства і виноробства, фахівців з туризму, студентів (не тільки аграрних спеціальностей, а й напрямків економіки, маркетингу, туризму).

Заходи відбудуться у вишах в Ужгороді і Сваляві, а також у Берегові, де пройде майстерня на виноградниках Малої Гори.

Наступні етапи програми у 2020-му році будуть більш практичними. Французькі експерти відвідуватимуть виноградники і виноробні Закарпаття, готуватимуть аналітику та рекомендації, консультуватимуть щодо застосування найкращих світових практик. також запланована практика на Закарпатті студентів, які вивчають виноробство у Бордо, подальша співпраця.

Програма міжрегіонального партнерства  «Бордо – Закарпаття»

22 листопада (п’ятниця):

Пресконференція (10.00, Ужгородський пресклуб);

Відкрита лекція “Бордо: виноробство і регіональний розвиток”

12:30 – 14:00. Історичний факультет УжНУ, ауд. 56 (Ужгород, пл. Народна, 3).

23 листопада (субота):

Відкрита лекція  і майстер-клас про якість вина і виявлення дефектів напою для виноробів Закарпаття;

Лекція-майстерня «Вина Франції і Бордо. Винний туризм: французькі та міжнародні приклади».

12.30 – 16.00. Свалявський технічний коледж НУХТ (Свалява, вул. Духновича, 6).

Детальна інформація й реєстрація на заходи програми «Закарпаття – Бордо»: academy@chizay.com; для журналістів: pr@chizay.com; 0503726510.

0 #
# Chateau Chizay Academy # вино # закарпаття