Виставка Ніколая Федьковича “Nikolaj Fedkovic TOUR”

Експозиція відбувається за підтримки Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді.

Довідково:

Ніколай Федькович – аристократ живопису, трубадур сучасності, індивідуал, нерутинне явище на словацькій та європейській сцені – це лише декілька визначень, які давали даному автору різні куратори.

Ніколай Федькович народився 13 травня 1945 в Ужгороді. Після від’єднання Підкарпатської Русі родина за драматичних обставин переселилася до Міхаловце, де й зростав автор. Навчався у загальноосвітній школі художнього мистецтва Брно, а в 1972 році закінчив навчання на відділенні прикладного живопису, Коледжу прикладних мистецтв у Празі у проф. З. Скленарже (консультант – проф. С. Лібенський).

У 1976 році почав педагогічну діяльність в загальноосвітній школі прикладного мистецтва м. Кошице, яку через 12 років він очолив. Влітку 1989 року попросив екзіл в Німеччині, після чого оселився в м. Берґіш Ґледбах при Коліні над Рином, де проживав більше 20 років, творив та працював доцентом вільної професії в Кунст Академії. Проте, Кошице на тривалий час стали його домівкою.

Ніколай Федькович працює в техніці олійного живопису, каліграфії та створенні об’єктів. Є представником фігуративного мистецтва. Пробує себе у жанрі ренесансу, часто пов’язує між собою реалістичні й абстрактні елементи. Митцю не йдеться про фотографічне передання реальності, але мистецьке поєднання власного досвіду з почуттями, часто й рутинних повсякденних подій, які у своїх роботах звеличує до урочистих моментів.

Однією з винагород, яку він отримав у липні 2013 року, стала Головна премія Міклоша Каплара у змаганнях митців та переможців за всі 50 років існування конкурсу.

У 2015 році за роботи представлені на виставці "Федьковіч Тур" був номінований на престижну словацьку премію "Кришталеве крило" в області культури.


Довідки: gallery@ilko.ua та +38 067 112 20 29.

0 #