Відроджена “Меса” Іштвана Мартона в Ужгороді

Камерний хор "Cantus", співаки-учасники майстер-класів зі Швейцарії та академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії виконають повну версію "Меси" Іштвана Мартона з нагоди 70-річчя від написання. Вперше виконаний в 1947 році в мукачівській римо-католицькій церкві.

Вже в 24 року Іштван Мартон грав на фортепіано, скрипці, акордеоні, віолончелі, альті і кларнеті, керував оркестрами і хорами учнів, писав для них музику, обробляв народні пісні. 

На початку 1990-х керівник та диригент камерного хору "Cantus" Еміл Сокач, який добре знав Іштвана Мартона, побачив у композитора окремі частини, і в 1992 році вони були виконані. А вже в 1994-му, після кропіткої роботи над партитурою, прозвучала повна "Меса для солістів хору, органа та струнного оркестру". Минулого року Еміл Сокач запропонував львівському композитору Богдані Фроляк створити оркестровку для симфонічного оркестру і таким чином привести партитуру до "спільного знаменника". Саме ця версія і звучатиме 16-го квітня в Ужгороді, кажуть організатори події.

Довідки за телефоном: (050)519-84-26.

0 #