Перегляд детективної драми Тома МакКарті “У центрі уваги”

— Фільм заснований на реальних подіях: скандальному журналістському розслідуванні справи про розбещення неповнолітніх у католицькій церкві. Стрічка режисера Тома МакКарті претендує на премію "Оскар" у 6 номінаціях.

"У центрі уваги" зосереджений на скандалі довкола сексуальних домагань у католицькій церкві у Бостоні. Групі журналістів вдається довести, що деякі священики чіпляються до дітей, при цьому кардинал місцевої церкви не тільки знає про це, але і покриває злодіїв.

Фільм заснований на реальних подіях і серії матеріалів The Boston Globe, чиє журналістське розслідування здобуло Пулітцерівську премію, і спричинило кадрові зміни у найвищих лавах католицької церкви. Прем’єра фільму відбулася на 72-му Венеціанському кінофестивалі у вересні 2015 року.

Команду "Spotlight", яка займалася розслідуванням, зіграв ансамбль номінантів на премію "Оскар": головні ролі у фільмі виконали Марк Руффало, Майкл Кітон, Стенлі Туччі і Рейчел МакАдамс.

Цього року стрічка "У центрі уваги" зібрала шість номінацій на премію Американської кіноакадемії: за найкращий фільм, режисуру, актора другого плану (Марк Руффало), актрису другого плану (Рейчел МакАдамс), оригінальний сценарій та монтаж.

Режисер фільму, Том МакКарті, відомий за роллю у культовому серіалі "Прослушка", а також як автор сценарію до мультфільму "Вперед і вгору", який здобув "Оскар" за найкращу анімаційну роботу. Окрім того, МакКарті виступив постановником пілотної серії серіалу HBO "Гра престолів". За словами автора, головним натхненням при створенні фільму для нього стала драма "Вся президентська рать", що розповідає про Вотергейтський скандал, — каже організатор перегляду Габор Феєр.

0 #