“Музика без кордонів”: Ансамбль пісні і танцю “Поділля”

Вже вшосте, разом із порою цвітіння сакур, в Ужгород приходить головне музичне свято – Міжнародний фестиваль «Музика без кордонів». Започаткований Закарпатською обласною філармонією у 2012 році, він щоразу тішить меломанів цікавими зустрічами і знайомствами. У самій назві форуму закладено головний його принцип: у фестивальні дні на головній сцені Закарпаття панує музика будь-якої епохи, стилю, жанру, напрямку, форми і змісту. Отже, з 11 по 29 квітня Велика зала Закарпатської обласної філармонії знову наповниться «Музикою без кордонів».

А відкриє фестиваль Ансамбль пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії. До концертної програми «Країна козаків» гості включили кращі зразки народної творчості свого краю – різножанрові пісні і танці, жартівливі сценки і характерні картинки з життя подільського села. Початок о 18.30.

Ансамбль пісні і танцю «Поділля» засновано у 1944 році. У його програмах – історичні думи, козацькі, чумацькі пісні, різножанрові танці, жартівливі сценки, родинно-побутова й обрядова лірика. Гастрольні шляхи колективу пролягали до найвіддаленіших куточків України та далеко за її межі. Аплодував «Поділлю» глядач Англії, Франції, Польщі, Німеччини, Швейцарії та багатьох інших країн. Ансамблю притаманна не лише висока виконавська майстерність, але й глибока духовна культура. Це довершений виконавський організм з надзвичайно широкими можливостями, в якому кожен артист є повноправним співавтором диригента у здійсненні оригінальних інтерпретаторських задумів.

З 1996 року обов’язки художнього керівника та головного балетмейстера ансамблю пісні і танцю «Поділля» виконує заслужений артист України Анатолій Кондюк. Головний хормейстер колективу – заслужений артист України Віктор Волков, керівник оркестру – Володимир Пиріг.

0 #