Лекція “Ужгород крізь ХХ століття: Чехословацька Республіка”

Платформа Nomen продовжує цикл публічних розмов та освітніх зустрічей у місті Ужгород. В суботу, 18 лютого, о 14:00 Nomen запрошує у віртуальну подорож "Ужгород крізь ХХ століття: Чехословацька Республіка" з істориком Владиславом Товтином. 

Після Першої світової війни, розпаду Австро-Угорської імперії та входження Закарпаття до складу Чехословацької Республіки життя Ужгорода істотно змінилося. З маленького провінційного містечка Австро-Угорщини він перетворився на регіональний центр, столицю Підкарпатської Русі. Це був час радикальних трансформацій: появи нових технологій, розбудови інфраструктури і комунікацій, популяризації спорту, динамічного розвитку культурного й політичного життя.

Тепер Ужгород став мультикультурним у повному сенсі слова. Із Праги до Ужгорода тепер можна було долетіти літаком, у регіоні почав стрімко розвиватися туризм. З’явилося багато людей, що принесли нові ідеї, моду, естетику, страви, музику. Саме в цей час Ужгород і стає "Вавилоном ХХ століття". Місто змінювалося разом з Європою, і в час цих змін ужгородцям довелося знову відповідати на питання "Хто ми?" і визначатися з власною ідентичністю.

Як усі ці зміни вплинули на щоденне життя ужгородців? Куди тепер ходили слухати джаз і дивитись кіно? Де збиралась ужгородська мистецька тусівка? Які заклади з’явились в місті і які нові страви пропонували в ужгородських рестораціях? Що за розваги пропонували в Ужгороді для туристів? Про все це дізнаємось у продовженні віртуальної подорожі з істориком Владиславом Товтином.

Владислав Товтин – історик, краєзнавець. Закінчив Ужгородський національний університет. Займається культурним і гастрономічним туризмом у Карпатському регіоні. Учасник проекту "Відкриті екскурсії Ужгородом".

0 #