Концерт “Сестер Тельнюк” та симфонічного оркестру

Довідки за телефонами: 63-05-43, 63-05-44, 61-33-22.


Сестри Тельнюк – унікальне явище в українській культурі, особливий світ музики, слова, стану душі, торжество інтелекту та одухотвореності. Їхня творчість – це синтез кількох жанрів мистецтва у поєднанні із різними музичними стилями, напрямками та виконавськими прийомами. А ще вони чи не єдині, хто опирається лише на справжню поезiю i виступає виключно "наживо".

"Сестри Тельнюк" як професійний колектив з’явилися 20 років тому, хоча у світ мистецтва вони потрапили із самого народження. Адже батько Лесі та Галі – Станіслав Тельнюк – відомий український письменник, літературознавець, поет, перекладач. Мати – Неллі Копилова – філолог, перекладач зі східних мов, редактор. У родині завжди панувала атмосфера поетичного слова, серйозної музики, живопису, інтелектуальної праці. Ще підлітками сестри почали писати власні музичні твори – рок-балади, елегії, пісні для хорового виконання. А з роками до цього переліку додалися філософські і фольк-рокові композиції, романси, ескізи, пісні з елементами мело-декламації, джаз-року, art-року та trip-hop. І такі експерименти не припиняються донині: артистки вільно себе почувають у будь-якому жанрі та стилі і сміливо беруться за нові проекти. Дискографія "Сестер Тельнюк" налічує вже понад півтора десятка альбомів, а їхні виступи – це театральне дійство з продуманою драматургією, зміною образів, тонка взаємодія виконавиць та їхній безпосередній діалог із кожним глядачем. Причому, дівчата винятково гармонійно поєднали свої таланти: Галя пише тексти, Леся – музику (й акомпанує на бандурі). А їхні голоси ідеально звучать як поодинці, так і в дуеті.

Попри те, що сестри Тельнюк є цілком самодостатнім творчим колективом (заслужені артистки України, лауреати конкурсів "Нові імена", "Червона Рута", володарки премії В.Стуса за внесок у розвиток та збереження української культури), вони активно співпрацюють з іншими виконавцями, гуртами, театральними колективами. У їхньому активі є спільні проекти із джаз-роковими музикантами Олегом Путятіним, Романом Суржею, Іваном Небесним, Миколою Томасишиним, Олександром Мельником, гуртами "Кому вниз", "Мертвий півень", "АбиМС" і навіть запис пісні "Love in vain" разом із гітаристом Міком Тейлором ("Rolling Stones"). У творчому доробку дуету є музично-поетичні вистави "Емілі", "У.Б.Н.", до тематичні програми до ювілеїв Ліни Костенко, Богдана-Ігора Антонича, Василя Стуса та ін. І навіть якщо ви ніколи не чули про цей колектив, вам напевно знайома пісня "Повертайся живим", яку дівчата написали на слова Ірини Цілик і виконали разом із гуртом "Kozak System". Власне, виступи у військових частинах, на полігонах і безпосередньо на передовій давно стали невід’ємною частиною творчого життя дуету.

Однією із наймасштабніших останніх робіт сестер став проект "ТЕЛЬНЮК: Наш Шевченко", реалізований ними спільно із Національним академічним симфонічним оркестром України під керівництвом Володимира Сіренка. Музику до поезій Кобзаря написала Леся Тельнюк, аранжування виконав Олексій Баженов. Торік ця програма лягла в основу фільму-концерту "Наш Шевченко" (режисер – Олег Чорний,), а також окремо з’явилася у форматі DVD. Критики назвали цю роботу винятковим явищем сучасної національної культури, взірцем вітчизняного мистецтва, продуктом високої художньої якості. Ось що кажуть про це самі авторки: "Ми заспівали Шевченка, коли відбулися події на Майдані – уже тоді була потреба говорити його словами. У такий важкий хаотичний, безнадійний момент будь-які слова недосконалі. А його словам – віриш. Віриш повністю, абсолютно сердечно. Ми це перевірили, виступаючи перед хлопцями-військовими, і ми бачили, яка реакція була саме на вірші Шевченка. Військові потребують підтвердження того, що їхня праця там – не намарно, що саме за це вони стоять, і саме ці вірші – для них".

Наразі "Сестри Тельнюк" розпочинають Всеукраїнський тур "Наш Шевченко". Крім Ужгорода артистки відвідають Хмельницький, Чернівці, Одесу, Харків, Тернопіль, Запоріжжя та Львів. У кожному із цих міст дует виступить у супроводі місцевих симфонічних оркестрів, що охопить в одному музичному проекті – чи не вперше в історії незалежної України – понад 500 українських професійних музикантів. До кінця 2016 року заплановано також концерти у Дніпропетровську, Чернігові, Луцьку, Івано-Франківську, Рівному та в інших містах України.

В Ужгороді "СЕСТРИ ТЕЛЬНЮК" виступлять 1 березня о 18.30 у супроводі СИМФОНІЧНОГО ОРКЕСТРУ Закарпатської обласної філармонії. Диригент – Вікторія Свалявчик-Цанько. Крім шевченкових творів у концерті прозвучать також українські народні пісні, твори із репертуару Квітки Цісик та пісня-молитва "Повертайся живим".

Текст підготувала Таїсія Грись

0 #