Концерт “Музика з кінофільмів”

Представляти естрадно-духовий оркестр Закарпатської обласної філармонії нема потреби – цей колектив добре знаний у нашому краї, і всі його виступи користуються незмінним успіхом широкої слухацької аудиторії. Не стали винятком і останні концертні програми: «Alma Latina» підкорила запальними латиноамериканськими мелодіями й ритмами, а «За любов і волю!» (до Дня Соборності України) вразила високим патріотичним звучанням та цікавими прем’єрами. Крім того оркестр грає дуже багато тематичних концертів як у стінах філармонії, так і за межами Ужгорода.

Зараз оркестр готує не менш оригінальну програму. Всі ми, незалежно від віку, любимо кіно та мультфільми. У старшого покоління особливу ностальгію викликають добрі старі комедії, а молодь вже виросла на діснеївських мультиках та сучасних блокбастерах. І що може краще нагадати про улюблених екранних героїв та їхні пригоди, як не музика, написана до цих картин. 

Одним із найулюбленіших режисерів радянської доби був блискучий комедіограф Леонід Гайдай. Його «Кавказька полонянка», «Пес Барбос і незвичайний крос», «Операція И», «Діамантова рука» – це класика жанру, невичерпне джерело гумору та крилатих висловів. У концерті прозвучать два попурі («Парафраз» та «Шурік і К») на теми мелодій із гайдаївських стрічок та «Розмова зі щастям» з його ж картини «Іван Васильович міняє професію» (композитор – Олександр Зацепін). А згадати про дитинство допоможуть попурі на теми улюблених мультиків включно із захопливим серіалом «Все про козаків» Володимира Дахна (аранжування В.Конончука).

Щодо зарубіжного кіномистецтва, то неабиякою популярністю у свій час користувалася серія фільмів «Поліцейська академія». Слухачі концерту обов’язково впізнають «Марш Поліцейської Академії». Музику до цієї кримінально комедії написали Роберт Фолк та Керол Кінг.

Справжнім шедевром для сімейного перегляду став мультиплікаційний фільм «Король Лев» студії Уолта Діснея. Серед численних нагород картини є й «Оскар» за пісню Елтона Джона «Can You Feel the Love Tonight». Цей твір також прозвучить у концерті естрадно-духового оркестру. Ліричну тему продовжать «Вальс Анастасії» із іншого повнометражного американського мультфільма «Анастасія» (композитор Девід Ньюман) та композиція «Moon River» зі стрічки «Сніданок у Тіффані» (композитор Генрі Манчіні). А героїчних ноток додасть музика Говарда Шора до відомого фентезі «Володар перснів» Пітера Джексона. Улюблені казкові, комедійні, мелодраматичні та епічні лейтмотиви у виконанні естрадно-духового оркестру та чарівної Мирослави Швах-Пекар обов’язково подарують слухачам неймовірний заряд позитиву.

Текст підготувала Таїсія Грись

0 #