Концерт Борiса Саволделлі в ILKO Gallery

Борiс Саволделлі (Boris Savoldelli), Італія – епатажний джазовий вокаліст з Італії, якого часто порівнюють з Боббі Макферіном, оскільки він часто виступає соло на сцені.

Борису зовсім ні до чого музичний супровід – це справжня людина-оркестр. Італієць співає "а капела" і при цьому голосом виконує всі партії інструментів: ударних, труби, бас-гітари, а іноді скрипки або віолончелі, – використовуючи значний арсенал електронних засобів для живої обробки звуку. Він записує в реальному часі кілька партій на різні голоси, використовуючи різноманітні ефекти звуконаслідування, і імпровізує поверх отриманої "накладки", змінюючи її наповненість.

У музиці Саволделлі можна почути від легкого навколо джазового попу до шумової імпровізації та "джазового панку". Боріс додає до свого вокалу сибірські обертони, складні болгарські гармонії, африканські вокальні ритми, і музику Beatles, яких вважає своїми кумирами.

"Моя музика – це сплав двох сторін: світлої та темної. Тут є те, що ти прекрасно знаєш. Елементи поп-музики, джазу, фанку, рок-музики. Але присутнє і моє особисте "я", така собі, темна сторона сили. Тому у мене багато слухачів, як серед тих, хто приходить в клуби за легкими і доступними мелодіями, так і аматори загадкового, яким подобаються йти за мною в темряву", – каже Борис Саволделлі.

Борис Саволделлі пройшов безліч шкіл вокалу – від класичної до школи авангардного вокаліста Деметріо Стратоса. У 2000 році Саволделлі пройшов курс Марка Мерфі в австрійському вокальному центрі Університету в Граці. Та сам Саволделлі виріс на американській рок-музиці. У 14 років побачив нью-йоркського джазового музиканта Марка Мерфі, з того часу він закоханий у джаз.

У 2007 році Саволделлі випустив сольну роботу "Insanology". Альбом був названий кількома авторитетними виданнями одним з головних вокальних подій року, а самого Саволделлі в рейтингу вокалістів-чоловіків преса поставила на 3 місце.

0 #