Концерт “Ad libitum” лауреатів міжнародних конкурсів Діани Гавати та Інги Боговської

Культурно-мистецьке життя краю, й обласного центру зокрема, останнім часом стало дуже цікавим, насиченим і різноманітним. Музика, живопис, кіно, театр, виставки, презентації, літературні читання, флешмоби – подібні заходи на будь-який смак і вподобання відбувається чи не щодня, а часом і по кілька на день. Приємно, що з’явилося доволі багато нових, вельми вдалих майданчиків для проведення таких перфомансів – галерей, арт-кафе, історичних будівель. Зокрема, великої популярності серед шанувальників високого мистецтва набули Замок Сент-Міклош, пам’ятка архітектури XIV–XIX століть у с.Чинадієво Мукачівського району, чи ультрасучасна "Галерея Ілько" в Ужгороді. Кращі місцеві музиканти і приїжджі виконавці охоче випробовують свої сили на таких сценах.

Однак кожен із них вам скаже: найбільше хвилювання і трепет викликає у них можливість виступити на першій за красою й акустикою сцені Закарпаття – філармонійній. 10 лютого о 18.30 у цій прекрасній залі відбудеться концерт лауреатів міжнародних конкурсів Діани Гавати (віолончель) та Iнги Боговської (фортепіано). У програмі – відомі інструментальні мініатюри Й.С.Баха, Л.Боккеріні, Ф.Мендельсона, Ф.Шуберта, Е.Ельгара, К.Сен-Санса, І.Альбеніса, "Ноктюрн" А.Бабаджаняна, "Чардаш" В.Монті. Родзинкою вечора мають стати всесвітньо відомі твори у ритмі танго: спеціально для цієї частини концерту дівчата запросили танцювальну пару у складі Галини Сакалош та Іштвана Кекерченя.

Інга Боговська – молода ужгородська піаністка, випускниця Ужгородського державного музичного училища імені Д .Задора та Донецької музичної академії імені С.Прокофьєва, лауреат обласних та міжнародних конкурсів. Викладає в Ужгородській дитячій музичній школі №1 ім.П.І.Чайковського і вже зарекомендувала себе як добрий акомпаніатор. Щодо Діани Гавати, то це досвідчений і відомий у нашому краї музикант, лауреат обласної премії ім.Д.Задора та кількох міжнародних конкурсів, багаторічна учасниця і солістка камерно-інструментального ансамблю «Угорські мелодії» та симфонічного оркестру Закарпатської обласної філармонії. Тісна співпраця поєднує артистку також із таким відомим мукачівським колективом, як струнний оркестр під керівництвом Сергія Добоша.

Творча кар’єра Діани Гавати вражає численними гастрольними поїздками (більшість країн Європи, Арабські Емірати, Південна Америка, Китай), щільним концертним графіком та активною участю в різноманітних мистецьких проектах. 

Отже, не пропустіть вечір вишуканої інструментальної музики та хореографічних постановок у стилі танго.

Текс підготувала Таїсія Грись

0 #