Кінопоказ «Вело проти авто» в Ужгороді

Ужгород, Відкритий офіс, пл.Народна, 4 18 Вересня 2021 - 18 Вересня 2021 20:00

18 вересня 2021 року відбудеться кінопоказ «Вело проти авто» в Ужгороді

Що: фільм «Вело проти авто», реж. Фредерік Ґерттен, Швеція, 2015, 90’
Де: Ужгород, Відкритий офіс, пл.Народна, 4
Коли: 18 вересня, субота, 20.00-21.30
Умови участі: безкоштовно, за бажання ви можете лишити донейт для ГО «ФОРЗА»
Трейлер

Показ фільму відбудеться з велогенератором, який виробляє електроенергію завдяки людям, що крутять колеса велосипеда під час фільму.

Документальний фільм «Вело проти авто» досліджує щоденну глобальну драму на дорогах світу. Велосипед – надзвичайний інструмент змін. Містяни в усьому світі переходять на нову систему. Але потужні корпорації, що збагачуються за рахунок автомобілів, щороку вкладають мільярди в рекламу та лобіювання своїх інтересів. Герої фільму змінюють звички суспільства на рівні своєї країни, і при цьому ї вони – не супергерої, а звичайні люди. Кожен з них в якийсь момент зрозумів, що хоче жити по-іншому і пішов проти системи – сів на велосипед і поїхав серед бурхливого потоку машин. Поодинці або в компанії таких же відчайдухів. Поступово й інші стали наслідувати їхній приклад. А потім в містах почався велосипедний рух. Цей рух відстояв права людей на свободу комфортного пересування містом. Як сказала одна з героїнь фільму: «І в один день автомобілістам довелося посунутися. Ви володієте машиною, а не вулицею. Вулиця належить всім нам. Це не війна. Це місто».

Кінопоказ відбудеться в межах програми Veloforum 2021 в Ужгороді. Veloforum – це єдина конференція в Україні на перетині транспортної політики, сталого місцевого розвитку і громадянського суспільства. Цього року подія проходить під гаслом «Велотуризм – запорука сталого розвитку територій». Протягом трьох днів транслюватимуть онлайн лекції, презентації досліджень, дискусії, воркшопи. Veloforum 2021 збере в Ужгороді понад 50 експертів та експерток з України та світу. Програма конференції доступна на сайті.  Для перегляду Veloforum 2021 просимо зареєструватися. 

Veloforum 2021 відбудеться як частина транскордонного проєкту «Bike AcceNT: велосипедна доступність об’єднує території», який реалізують Центр соціальних та ділових ініціатив (Яремче), Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА» (Ужгород) у партнерстві з Пряшівською Велосипедною Групою Костітряс (Словаччина) за підтримки ЄС в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна. Хаби в трьох містах України проходять за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна. Співорганізаторами Veloforum 2021 є Ужгородська міська рада та U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва»), яка проводить подію в Україні з 2008 року.

Afisha Film
0 #
# «Вело проти авто» # кінопоказ