Еко Вело Райд

площа Театральна (Є. Фенцика) 21 Червня 2019 19:00

– Приєднуйтесь до Еко Вело Райт в межах Днів сталої енергії в Ужгороді. Громадська організація “Велолідер” спільно з іншими ініціативами міста, мають на меті активно популяризувати ідею переходу на «зелені» види транспорту.

МАРШРУТ: площа Фенцика – набережна Незалежності – Студентська набережна – підвісний міст – Боздоський парк – Слов’янська набережна – Київська набережна – площа Ш.Петефі.


Сьогодні більше ніж 54% людей у світі живуть у містах, де споживається 60-80% енергії та утворюється близько 75% викидів CO2. Транспорт є одним із найбільших забруднювачів повітря у місті. За підрахунками Європейської Комісії, на міські авто припадає близько 40% від усіх викидів вуглецю, що спричинені використанням автомобільного транспорту. Надмірна автомобілізація, окрім очевидних екологічних проблем (смог, шум, забруднення землі), створює ще й економічні. Лише від заторів у містах країни щорічно втрачають від 2 до 4% ВВП (витрачений час, пальне, амортизація автомобіля).

Тож ужгородські активісти приймають рішучі дії для того, щоб популяризувати збалансовані стратегії сталої міської мобільності, в яких перевага надається розвитку громадського транспорту, зручної вело- та пішохідної інфраструктури, роблять міста більш відкритими та комфортними для мешканців, дозволяють покращити екологію, заощадити кошти (як приватні, так і публічні) і навіть стимулювати економічне зростання.

0 #