Життя

Винороб Чиз запрошує: у Берегові відкрили музей виноградарства і виноробства Закарпаття

16 Жовтня 2019 1 111

Винороб Чиз – реальна історична фігура, перший власник виноградників і виробник вина в урочищі поблизу Берегова, що нині носить ім’я на його честь. Він жив у XIII столітті і ожив у XXI.

І саме винороб Чиз супроводить кожного гостя у мандрівці, де так легко і цікаво можна дізнатися про те, як роблять вино – у Музеї історії і культури виноградарства та виноробства Закарпаття.

12 жовтня у Берегові відкрили Музей винороба Чиза – перший музей знакової для Закарпаття справи. Чотири зали – це мультимедійна розповідь про виноград, виноградарство, виноробство і вино.

Chuz2 Chuz3 Chuz4 Chuz5
Chuz6
Chuz7  Chuz9

Як наголошує автор проєкту Ігор Радомисельський, Музей винороба Чиза – це проект, який працює на просвітництво, на те, аби більше дізнавалися про Закарпаття, про виноробну справу, для того, щоби розвивати культуру споживання вина:

«Я надихався світовими музеями і знав, що має йтися не про кілька старих експонатів. Слід створити сучасний мультимедійний музей, насичений інформацією, але точно не нудний.  Ми «оживили» винороба Чиза і він проведе вас цікавим маршрутом. Дізнаєтеся і про вино в світі, сучасні тенденції, побачите, як створювали вино на Закарпатті в різні часи, й як його роблять зараз. Культура вина – це історія, яку приємно пізнавати».

Команда Шато Чизай створювала Музей винороба Чиза з відповідальністю перед надзвичайною історією Закарпаття і закарпатського вина та з великою любов’ю.

Засновник виноробні Шато Чизай Геннадій Гутман, якому й належить ідея створення Музею винороба Чиза, каже: «Наша справа – не просто виготовляти якісне вино, але й повернути закарпатському вину велику славу. Слід знову вписати область на карту світу як виноробний регіон. Ми любимо те, що робимо, і хочемо цією любов’ю ділитися».

Img 0334 Img 0238 Img 0262 Img 0268

Контакти:

Партнерська публікація

Фото: Сергій Гудак

0 #
# Берегово # вино # музей винороба чиза # музей виноробства # чизай