Життя

Спецпроект з Jabil. Дмитро Велікі про роботу та спорт у житті

22 Травня 2018 2 074

Дмитро Велікі працює на заводі Jabil в Ужгороді з 2015 року. Наразі його посада – агент з постачання. Нам він розповів не лише про свою компанію та щоденну роботу, а й про захоплення – зокрема біг. Дмитро є активним учасником бігової спільноти міста та бере участь в організації благодійних спортивних подій.

– Чому ти вирішив приєднатися до команди Jabil?

– Чесно кажучи, я хотів спробувати себе у великій міжнародній компанії. До цього часу у мене не було "справжньої" роботи з повним обсягом обов’язків, як на Jabil. Отримати роботу на Jabil Ужгород я намагався тричі. Тоді головною перешкодою для мене була відсутність знань англійської мови. Втім, мені пощастило. Я почав працювати простим комірником – і вже за місяць став фахівцем з обліку складського господарства.

– Що спонукало тебе перейти до відділу постачання та спробувати себе у ролі агента з постачання?

– Декілька місяців тому я зрозумів, що у сфері складського господарства я досягнув своєї "стелі". Я вже знав всі процеси складського обліку на достатньому рівні, і саме це спонукало мене зробити наступний крок – перейти до іншого відділу та спробувати себе у ролі агента з постачання. Мене зацікавила можливість вести переговори та спілкуватися з постачальниками з усього світу, щоб забезпечити безперебійні поставки компонентів для виробничого процесу. Зараз я можу точно сказати, що набутий досвід у сфері складського господарства неабияк допоміг мені у теперішній роботі.

– Розкажи про свою освіту (навчання, напрям підготовки, практики, сертифікації)?

– Я народився в Ужгороді, тут закінчив школу та навчався в Ужгородському національному університеті на юридичному факультеті.

– Є бажання повернутися до юриспруденції, якби виникла така можливість?

– Ні. Під час навчання в університеті мені дуже подобалися юридичні науки, але згодом на Jabil я зрозумів, що не обов’язково працювати за фахом, головне – отримувати задоволення від роботи і постійно розвиватися. Отже, на даний час я не хочу нічого змінювати.

– Поділись своїм досвідом участі у загальнокорпоративному змаганні DBP 2017. Як з’явилася ідея проекту? Які найяскравіші враження від участі у фіналі змагань? Які основні переваги ужгородського заводу Jabil щодо реалізації конкурсного проекту?

– Коли я працював на посаді тренера зі складського обліку, у мене з’явилася ідея створити більш зрозумілий, ілюстративний навчальний матеріал про основні транзакції в системі SAP та процеси в IC. Потреба у такому навчанні виникла через те, що більшість новоприйнятих працівників, особливо старшого віку, не мали достатніх навичок роботи з комп’ютером. Отже, моїм основним завданням було максимально полегшити адаптаційний період для наших новачків і водночас запобігти виникненню помилок під час обліку критично важливих для виробництва компонентів. Саме тому я висунув ідею створити відео-тренінги для нових працівників. Крім того, ми запровадили тестову систему перевірки основних навичок, які потрібні у роботі працівникам складського обліку.

Спочатку я не планував брати участь у конкурсі проектів Deliver Best Practices. Але керівництво та Lean-команда нашого заводу все ж переконали мене спробувати, і я став фіналістом змагань. Участь у фінальному турі я би назвав найбільш яскравим періодом мого життя. Це був чудовий досвід. До того ж, коли я бачу, як працівники опановують потрібні їм у роботі навички зі складського обліку за допомогою створених мною відео-тренінгів – я в захваті, бо розумію, що зробив дійсно корисну річ! Найбільші враження від моєї участі у фіналі змагань – це, звісно, можливість познайомитися з багатьма працівниками корпорації – представниками різних культур, особисто поспілкуватися з вищим керівництвом компанії, – Марком Монделло та Бет Уолтерс, відвідати штаб-квартиру Jabil, я насправді відчув себе частиною величезної сім’ї Jabil.

– Розкажи про своє захоплення бігом та співпрацю з місцевою спортивно-благодійною організацією "Uzhhorod Running Club". Що надихає тебе брати участь в організації благодійних заходів у себе в регіоні?

– З раннього дитинства я веду спортивний спосіб життя. У 6 років я почав займатися у футбольному гуртку, потім займався танцями і карате. Біг – це чудове заняття для будь-кого, адже, щоб почати бігати, вам не потрібно жодних попередніх спеціальних тренувань та спортивної підготовки – достатньо лише мати бажання. Найбільша відстань, яку мені вдалося успішно здолати, становить 15 км, під час моєї участі в останньому місцевому марафоні "Wings for life", це було досить складно, але я дуже задоволений результатом. Що стосується співпраці з місцевою спортивно-благодійною організацією "Uzhgorod Running Club", із самого початку мене приваблювала можливість пропагувати здоровий спосіб життя серед місцевої громади. Потім, разом з командою, ми зрозуміли, що організовуючи такі спортивні події, ми можемо зробити одразу дві добрі справи – пропагувати здоровий спосіб життя та водночас допомагати тим, хто цього потребує. Саме так з’явилася ідея організації благодійних марафонів. Чудово знати, що ти можеш допомогти сиротам або хворим дітям та змінити їх життя на краще. А яке задоволення переглядати фото та відео з радісними дітьми! Саме вони є основним напрямком нашої діяльності, адже діти – це наше майбутнє! Я переконаний, якщо люди будуть готові об’єднуватись та співпрацювати, це принесе неабияку користь усім.

– Як ти підтримуєш баланс між роботою на особистим життям?

– Для мене співвідношення між роботою та особистим життям становить 50/50%. Мені важливо мати гарний відпочинок вдома (здоровий сон, спорт, турбота про мою дружину та дочку) з одного боку, а з іншого боку, – не менш важливим для мене є виконувати свою роботу якнайкраще, мати задоволених замовників та отримувати визнання моїх зусиль. Для мене це взаємопов’язані речі – сім’я надихає мене на пристрасть до роботи, і навпаки. Крім того, у вільний час я не сиджу склавши руки, а займаюся організацією різноманітних заходів. Це дійсно надихає мене, тому що я люблю викликати у людей позитивні емоції.

– Яку найкращу пораду стосовно роботи ти коли-небудь отримував?

– Я назавжди запам’ятав фразу нашого колишнього Генерального Директора Анатолія Мікули, яку він сказав під час одних із загальних зборів працівників на нашому заводі: "Щоб у роботі все було добре, просто не робіть дурниць". І це правда, перш ніж щось робити, треба ретельно все продумати, щоб уникнути помилок.

– Який вислів характеризує тебе якнайкраще?

– "Життя – це рух, що складається з маленьких кроків".

– Яку пораду ти б дав новачкам на Jabil?

– Не бійтеся припускатися помилок, адже не помиляється той, хто нічого не робить.


Матеріал створено за підтримки Jabil

         

0 #