Life

Мирослав Дочинець про графоманію

10 Березня 2013 4 577

Письменник каже, що досі немає чіткого визначення, що таке порнографія, а що – еротика. Те саме з графоманією.

Далі пряма мова:

Я стовідсотковий графоман. До речі, Толстой теж про себе так казав – жодного дня не міг прожити, аби не написати бодай одного рядка.

Люди, які не можуть без музики – меломани, а графомани – без слова. Тому, не треба боятися термінів. Інша річ – категорію треба розчепити. Досі, до прикладу, немає чіткого визначення, що таке порнографія, а що – еротика. Те саме з графоманством.

Внутрішня потреба писати і вміння писати можуть злитися в одне ціле. Втім, часом є потреба писати і невміння оцінити те, що ти пишеш. Це і є графоманія – коли ти відчуваєш якийсь неспокій, свербіж до чистого аркуша паперу. У підлітків є щось подібне, коли вони бачать чисту стіну, то обов’язково мають поставити якусь позначку. Це не є виною чи проблемою людини.

Лермонтов казав, що графоман – це той, хто завжди переоцінює те, що зробив, а талановитий письменник – недооцінює. Я з цим повністю згідний. Хоча, й дуже важко оцінити те, що ти зробив, особливо нову річ.

Попса, що зараз керує нашою літературою, якоюсь мірою, і є графоманією. Але серед цих людей є дуже вмілі літератори. Вони могли би писати по-іншому, але чомусь не роблять цього.

Особисто я ніколи не спущуся до низькопробної прози. Хай краще мої читачі дотягуються до високого рівня. Часом, їм важко, складно, але вони стараються.  

Росана Бісьмак, спеціально для Varosh.com.ua

0 #