Життя

Жир, прес і анорексія: як не втратити себе у пошуках ідеалу

29 Липня 2019 413

Що об’єднує стандарти краси в різні часи? Що стоїть на першому місці в понятті «ідеальне тіло»? Проблема в тому, що воно зовсім не пов’язане зі здоров’ям безпосередньо – а тільки з соціальним статусом і бажанням відповідати стандартам всієї планети.

Що таке краса?

За часів Рубенса оспівували пухкі форми і білу шкіру, а округлості були ознакою багатства. Це означало, що жінкам не доводиться працювати фізично, і на відпочинку вони ніжилися в тіні, уникаючи сонячних променів. Засмага ж і худоба, якраз навпаки, говорили про те, що людина проводить багато часу під сонцем на свіжому повітрі і працює фізично, худнучи і витрачаючи багато калорій, тобто, іншими словами, це свідчило про бідність.

А ось в середині 19 століття еталоном краси і престижу стали тендітні (до відчуття, що зараз зламаються кістки в найтонших місцях) дівчата. В Англії, та й по всій Європі аристократія затягувала талії в тугі корсети, в яких неможливо було навіть дихати — що вже й говорити про регулярні і здорові прийоми їжі!

Приблизно та ж тенденція проявилася і в 1980-2000-х роках, коли на зміну красивим жінка зі спокусливими формами прийшли тоненькі мініатюрні моделі. Всесвітньо відома Кейт Мосс навіть заявила, що немає нічого більш сексуального, ніж справжня худоба — і на глянцевих обкладинках красувалися виключно анорексичні моделі.

Сьогодні, в 21 столітті (що не може не радувати) в моді спортивне і підтягнуте тіло. Ви будете просто мега-популярними, якщо можете дозволити собі персонального тренера, в раціоні присутній злак кіноа і кокосове масло, а ваша засмага говорить про подорож на Мальдіви або, як мінімум, похід в солярій. Начебто, все, нарешті, увійшло в норму?..

Dsc 3365 Dsc 3374 Dsc 3400
Dsc 3460
Dsc 3507

А що ж насправді?

Так, навіть сьогодні, коли всі схиблені на здоровому способі життя, це скоріше данина моді і тренду, ніж реальна турбота про самого себе. Подумайте тільки: жир на животі – злочин, живіт повинен бути в кубиках. Оголошуємо жиру боротьбу! І тут з’являються різні челленджі і програми схуднення, дієти Дюкана, Energy Diet і ще мільйон засобів боротьби з жиром. Дівчата, на наших слабкостях роблять мільйони!

Якщо раніше медицина заробляла на лікуванні, то сьогодні заробляє на красі. Ліпосакція, пластична хірургія, жироспалюючі креми… Список можна продовжувати до нескінченності. Власна зовнішність хвилює жінок більше, ніж здоров’я. Серйозно, коли останній раз ви були у гінеколога, перевіряли щитовидну залозу або відвідували мамолога?..

Сьогодні всі хочуть виглядати красиво, але не бути красивими. Що, по-вашому, означає краса? Моя думка – це, в першу чергу, здоров’я, і ​​тільки потім зовнішній вигляд (який, до речі, в здоровому тілі не може бути поганим)!

Просто припиніть гнатися за модою, заздрити відфотошопленим фото в Instagram, не вигадуйте собі жирні коліна і пухкий живіт. Кожна з вас гарна і особлива! І жир – не вирок!

Згодні з думкою або хочете поділитися своєю? Пишіть в коментарі.

Валентина Фомішкіна, BodyZone, спеціально для Varosh

0 #
# анорекція # здоров'я