Життя

Кафе “Фантазія”: Back in the U.S.S.R.*

18 Березня 2013 9 596

Відвідати цю кав’ярню-кафе-столову нам порадили читачі.

З дозволу авторів повідомлення – Павла та Вероніки, публікуємо деяку його частину:

– Сервус Варош, побачили, що у коментарях до матеріалів ви просите надсилати вам ідеї для репортажів про цікаві місця, людей і т.д. Зразу прийшло на думку кафе "Фантазія" на 8 Березня, 38.

Думаю, для багатьох з нас воно було справжньою Меккою у дитинстві. Нещодавно зайшли туди зранку і були просто вражені з того, що за 20 років там майже нічого не змінилося. Сьогодні це кафе має унікальний дизайн і філінґ. Може раніше всюди було так, але зараз такий совок, у хорошому розумінні цього слова, ще треба пошукати.

Водяниста кава зі старезного апарата, що диринчить, як важка промисловість, своєю атмосферністю компенсує відсутність смакових якостей. Дешеві тістечка за застарілими рецептами, звичайно, не йдуть у порівняння зі штефанівськими, але відображають іншу сторону кондитерського місяця – щось таке, про що ми вже давно забули.

Не полінуйтеся, зайдіть туди зранку на каву, пофотографуйте, запитайте про життя у продавчинь. Завтра і цього останнього "оплоту харчового совка" може не стати, – пише Павло та Вероніка.

Ми, звісно, не полінувалися і завітали до "Фантазії" з самого ранечку, замовили по каві та тістечку. Вершки, на жаль, закінчилися, але й без них кава була непогана. Бо її доповнювало тістечко з ківі. Дуже смачне, до слова. Якщо говорити про те, скільки ми витратили – будете сміятися – 16 гривень.

Поснідавши, розповіли про наш задум і лист від Павла та Вероніки, продавчиням. Для того, аби вони повірили, що ми не з якоїсь "поганої" інстанції і не маємо на меті робити чогось поганого, довелося телефонувати директорці – Надії Іванівні.

Дуже привітна жінка, якраз тоді нездужала. Утім, сказала, що повірить нам на слово. Так Сергій почав фотографувати. Я у цей час, вивчала ціни. Коротко про них: тістечком у "Фантазії" можна поласувати як за 2.00, так і за 4.70. Кава тут коштує рівно чотири гривні (апарат й справді диринчить, як обіцяли Павло і Вероніка). Вершки до кави коштують одну гривню, чай – 2.00, а капучино рівно – 3.00.

За півгодини, що ми провели у закладі, клієнтів було чимало: молодь, бабусі з онуками, чоловіки, що забирали величезні торти з собою. Загалом, ми з Сергієм вийшли з "Фантазії" ситі та щасливі: про дитинство згадати, каву випили і тістечком, яким востаннє ласували першого вересня у третьому класі, – залишилися задоволені.

Тож, якщо маєте такі самі ностальгійні настрої, як ми – вперед до своєї "Фантазії".

Адреса закладу: Ужгород, вулиця 8 Березня, 38.

*Пісня групи The Beatles, що була написана Полом Маккартні.

Росана Бісьмак, спеціально для Varosh.com.ua

Фото: Сергій Мазур

0 #