Життя

Іван Міклош в Ужгороді: Україна може піти шляхом або Польщі, або Білорусі

11 Листопада 2019 479

Голова Стратегічної групи радників при Кабінеті Міністрів України та екс-міністра фінансів Словаччини наприкінці жовтня відвідав Закарпаття та взяв участь у дискусії Varosh Talks про реформи в Україні.

Приїзд експерта такого рівня вдалося організувати завдяки співпраці нашої редакції з Генеральним консульством Словаччини в Ужгороді та Національним Інститутом Стратегічних Досліджень. Зустріч з Іваном Міклошом тривала півтори години, і за цей час словацький фахівець виступив зі вступним словом та відповів на запитання.

Miklosh Sho 076

Так, Іван Міклош пояснив, що на його думку гальмує реформи в Україні та заважає повторити успіх сусідніх Польщі, Словаччини та Угорщини. Крім того, голова Стратегічної групи радників при Кабміні окреслив, що може стати точками зростання в Україні у найближчі кілька років та які передумови цього можливого успіху, зокрема акцентував на критичній важливості прямих іноземних інвестицій та створення ринку землі.

У ході дискусії також Іван Міклош також розповів, як Словаччина стала №1 у світі за виробництвом автомобілів на душу населення, хоча ще в 90-х Мадлен Олбрайт називала її «чорною дірою Європи», і вагу іміджу країни в цьому контексті.

Іван Міклош відверто коментував також ситуацію навколо Приватбанку й змін у банківському секторі, ролі олігархів та монополій, нюансів податкових ЗМІ та долю ФОПів.

Miklosh Sho 066

Підсумовуючи, словацький експерт наголосив:

– Вам треба обрати, яким шляхом іти. І зараз є 2 основні шляхи – Польща і Білорусь. Я думаю, що шлях Польщі кращий, ніж шлях Білорусі, і що потрібно зробити, аби піти цим шляхом. Ключове – Україні треба змінити систему.

Ми пропонуємо вам переглянути відео вступного слова Івана Міклоша. Аби було веселіше його дивитися, ми наклали на кадри легеньку музику. Повний аудіозапис Varosh Talks за участі Івана Міклоша можна прослухати також

Miklosh Sho 064

Varosh
Фото: Карл Смутко

0 #