Концерт Стівена Міда в Ужгороді

Закарпатська обласна філармонія 22 Жовтня 2021 - 22 Жовтня 2021 18:30

Вперше на Закарпаття приїде один з найвідоміших у світі  виконавців на евфоніумі Стівен Мід і ми зможете почути звуки інструмента назва якого  означає «приємно звучить».

22 жовтня о 18:30 вас запрошують Стівен МІД  – британський музикант-віртуоз, майстер гри на евфоніумі та знані у нашому краї та за його межами брати-близнюки Томас та Емерих Поповичі.

Евфоніум називають тенорною тубою, оскільки він грає роль основного тенорового голосу в духових і військових оркестрах.

Отже, трохи інформації про виконавців:

Стівен МІД відомий як один з провідних солістів на еуфоніумі, який виступав з багатьма кращими духовими оркестрами та колективами  світу.

Його кар’єра як професійного соліста росте дивовижними темпами. Щороку він дає понад сімдесят п’ять сольних виступів і його концертний графік постійно збільшується.

Мід є професором еуфоніуму в Північному Королівському музичному коледжі, а також викладає у кількох спеціалізованих школах по всій Європі, враховуючи Аугсбурзький університет та Міланську консерваторію.

Успіху в кар’єрі  Мід досяг як член кількох провідних духових оркестрів Великобританії, включаючи «Desford Colliery Band» в середині 80-х років, коли вони здобули  перемогу на національному конкурсі духових оркестрів.

Артист давав сольні концерти з симфонічними оркестрами в Норвегії (Симфонічним оркестром Тронхейма), з Симфонічним оркестром Фінляндії, з Гельсінським філармонійним оркестром, а також в Польщі (Капела Краковієнсіс), США, Канаді, Італії, Франції, Нідерландах, Угорщині, Японії та Литві.

Мід також проводив концертні тури та записувався з кількома провідними професійними камерними ансамблями в Європі, а саме «Sound-Inn-Brass», «Spanish Brass», «Trombonisti Italiani», «London Brass та  є одним із засновників духового оркестру Батл-Кріка.

Будучи новатором у цілому світі з нових методів викладання, він організував шість Національних конференцій з еуфоніума та туби, що відбулися у Великобританії й був художнім керівником Міжнародної конференції з еуфоніума та туби, яка відбулася в Австрії в червні 2012 року.

Його новаторство також проявляється у його прем’єрних виступах з новими концертами та великими творами Мартіна Еллербі, Філіпа Спарка, Торстейна Аагарда Нільсена, Тадеуша Кассатті, Джона Рімана, Дерека Буржуа, Володимира Косми, Томаса Доса, Говарда Снелла та інших.

Артист є один з найбільш записуваних у світі сольних  виконавців на духових інструментах, якому належить понад 75 компакт-дисків. Деякі з цих компакт-дисків отримали великі міжнародні нагороди.

Мід є власником музичного лейбла «Bocchino Music», який зараз випускає та розповсюджує його альбоми. В останні роки він також випускав компакт-диски для великих лейблів, включаючи «Naxos».

Стівен був художнім керівником Міжнародного фестивалю духових ансамблів Чеджу, Південна Корея (2013-2020 рр.), а в даний час також є художнім керівником Літньої школи духового оркестру «Bolsover».

Стівен багато років був художником-дизайнером та клініцистом у відомій компанії «Besson», яка виготовляє мідні духові інструменти  і отримав визнання за його внесок в успіх евфоніумів Бессона.

В останні роки його також все більше запрошують як члена журі багатьох міжнародних конкурсів та як диригента.

Емерих та Томас Поповичi народилися 1986 року в мiстi Хуст. У 2004 роцi вступили в Ужгородське державне музичне училище iменi Д. Є. Задора (клас труби, викладач Михайло Бачинський).

Вищу освіту здобули  у Донецькій державній музичній академiї iменi С.С.  Прокоф’єва. На даний час вони є викладачами Ужгородського музичного фахового коледжу iменi Д. Є. Задора, а також концертуючi солiсти-трубачi.

У 2017 роцi артисти стали лауреатами першої премії Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос країни», де виступили як солiсти з  Національним ансамблем солістів «Київською Камератою».

У 2019 роцi  брати за свої  виконавськi  та педагогiчнi досягнення отримали стипендiю Президента України.

Свої  виконавськi навички Томас та Емерих вдосконалюють у рiзних вiдомих викладачiв в Україні та Угорщинi. Брали участь в майстер-класах у таких виконавцiв як:  Сергія Накарякова (Ізрайль), Отто Саутера (Німеччина), Андрія Ільківа (Україна), Золтана Молнара (Угорщина), Горвата Бенце (Угорщина), Томаша Товта (Угорщина), Томаша Слюсарчика (Польща), Жерара Метрає (Женева), Пола Арчібальда (Англія), Марка Дулiна (США), П’єра Баделя (Францiя).

Брати солювали у виступах з камерним оркестром Iвано-Франкiвської обласної філармонії у Львiвcькому органному залi, з камерним оркестром Закарпатської  обласної філармонії, з камерним хором «Кантус» та оркестром «Леополiс», з Тернопiльським духовим оркестром «Оркестра Волi», з Заслуженим академічним Закарпатським народним хором, а також з естрадно-духовим оркестром, Бiг-Бендом та оркестром народних інструментiв  Ужгородського музичного фахового коледжу iменi Д. Є. Задора.                                                                                                              За кордоном виступали з симфонiчним оркестром Мiшкольцкої філармонії, а також на рiзних концертах та музичних фестивалях у Словаччинi.

У 2020 році вони взяли участь у відео-проєкті, де грали разом із всесвітньовідомими трубачами, такими, як: Кріс Колетті, Моріс Норт, Юліан Лупу. Також у цьому проєкті взяли участь понад 60 музикантів з усього світу. Цей проект був організований відомою сторінкою «Trumpet Band», яку очолює Коргем Кавус (Туреччина). Це одна з найпопулярніших у світі сторінок, яка пропагує виконавство на трубі та публікує виступи кращих у світі виконавців трубачів в мережах Facebook та Instagram  – «Trumpet Lovers» опублікувала концертний виступ Емериха та Томаса Поповичів та представила їхню діяльність усьому світові. З того часу ця популярна сторінка та медіа компанія постійно публікує відео з концертними виступами Емериха та Томаса.

Цього ж року брати взяли участь у відео-проєкті, де грали разом із знаменитим британським виконавцем на евфоніумі Стівеном Мідом. А ще вони були запрошені популярним португальським трубачем Луісом Карлосом на онлайн-бесіду сторінки  «Trumpet Player-Portugal».

У 2021 році Емерих та Томас Поповичі здобули Гран-прі на дев’ятому міжнародному професійному конкурсі «Сузір’я Україна-Європа та на шостому міжнародному  конкурсі «Зірки Європи». Афіша концерту на 22.10.2021

 

Varosh

0 #
# Стівен МІД # Томас та Емерих Поповичі