XII мандрівний фестиваль документального кіно про права людини DOCUDAYS UA

Цьогорічні заходи фестивалю об’єднані темою "Пропаганда", оскільки увага всіх українців прикута до війни на Сході. Цю війну називають гібридною, бо розв’язана вона задовго до пострілів, у першу чергу, зброєю медіа та пропаганди. Тому ужгородський Docudays UA відкриється 16 жовтня, о 18:30 у Виставковому центрі "ILKO" (вул. Кошицька, 28) фільмом з програми ПРОПАГАНДА "Звідки з’являється пил і куди зникають гроші" Тійто Оясоо та Ене-Лііс Семпері. На закритті фестивалю 24 жовтня буде показано стрічку "Це моя земля" Тамари Ерде. Обидві відео-роботи торкаються важливих сфер суспільного життя – освіти та політики.

Цьогорічний фестиваль має декілька новинок, зокрема, окрім традиційної конкурсної програми напрямах DOCU/ЖИТТЯ, DOCU/ПРАВО, DOCU/КОРОТКО, він представляє стрічки з позаконкурсної програми, яка об’єднала фільми-лауреати світових кінофестивалів у секціях DOCU/ДІТИ, ЕФЕКТ ГРУЗІЇ та ПРОПАГАНДА. Цього року до Мандрівного Docudays UA в Ужгороді долучився Кінозал імені Стенлі Кубріка (вул. Духновича, 25), де відбудеться показ фільму "Довго та щасливо" режисера Татьяни Божіч. А окрім показу кінострічок організатори влаштовують тематичні дискусії та обговорення з правозахисниками, діячами культури і митцями для того, щоб перегляд фільму спонукав аналізувати порушену в ньому проблему та шукати оптимальні шляхи її вирішення на локальному й державному рівнях. У рамках фестивалю 17 жовтня відбудеться презентація книги Вікторії Івлєвої "Мандрівка, или путешествие фейсбучного червя" у Закарпатському обласному будинку культури профспілок (вул. Руська, 3).

Фестиваль є неполітичним і некомерційним. Вхід на всі кінопокази – вільний.

У Закарпатті партнерами ХІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA є БО "Комітет медичної допомоги в Закарпатті", ГО "Карпатське Агенство Прав Людини "Вестед", факультет європейського права та правознавства ДВНЗ "УжНУ" та інші місцеві партнери.


Програма


16.10.2015, 18.30 Виставковий центр "ILKO", вул. Кошицька 28

ЗВІДКИ З’ЯВЛЯЄТЬСЯ ПИЛ І КУДИ ЗНИКАЮТЬ ГРОШІ / ASH AND MONEY

Реж. Тійт Оясоо, Ене-Лііс Семпер (Естонія 2014)

Тривалість – 98 хв.

Секція – ПРОПАГАНДА

Театр NO99 у березні 2010 року оголосив, що він протягом двох місяців створить нову успішну й популярну партію, використовуючи всі прийоми, котрі застосовують у політиці та зв’язках із громадськістю. Театр організував з’їзд партії за участі 7000 людей. Документальний фільм, що розповідає про цей проект і його впливи, – це дослідження демократії, медіа та громадянського суспільства Естонії.

18.10.2015 – 18.30 Виставковий центр "ILKO", вул. Кошицька 28

ЕФЕКТ ДОМІНО / THE DOMINO EFFECT

Реж. Ельвіра Нєвєра, Пьотр Росоловський (Німеччина, Польща 2014)

Тривалість – 76 хв.

Секція – ЕФЕКТ ГРУЗІЇ

У зубожілому курортному місті Сухумі (столиця Абхазії – республіки, що відокремилася від Грузії й контрольована Росією) місцевий міністр спорту вирішує підтримати престиж країни, що не визнана більшістю держав. Для цього він організував чемпіонат світу з доміно. Проте його шлюб з російською оперною співачкою, набагато молодшою за нього, зовсім не вистелений трояндами, й культурні відмінності даються взнаки.

20.10.2015 – Медико-соціальний реабілітаційний центр "Дорога життя"

Комплекс кенгуру / The Kangaroo Complex

Реж. Сара Мун Хоу (Бельгія 2014)

Тривалість – 58 хв.

Секція – DOCU/ЖИТТЯ

Цей фільм ставить питання, важливе для нас, батьків дітей з відмінностями: як ми можемо розлучитися, якщо ситуація змушує нас до рукопашного бою? У той час, як дитинча кенгуру може в якийсь момент полишити сумку, дитина з фізичними вадами тривалий час залишається на руках його/її матері. Потрібна неабияка рішучість, щоб наважитися обережно відпустити його/її. Зі свого боку, дитина також повинна довести матері, що він або вона може жити самостійним життям.

21.10.2015 – 18.30, Закарпатський обласний будинок культури профспілок, вул. Руська, 3

ЯМА / MY HOME

Реж. Їржі Стейскал (Чехія 2014)

Тривалість – 84 хв.

Секція – DOCU/ПРАВО

Наташа Юрченко жила у маленькому селі, доки забудовники не вирішили зайняти цю місцевість. Її сім’я чинила спротив забудові, а тепер опинилася в пастці поміж висотних будинків. Наташа хоче боротися за свій дім, але в її родині назрівають конфлікти. Як далеко вона піде заради рідної домівки? Кінопортрет п’яти років життя однієї надзвичайної родини в сучасній Україні.

22.10.2015 – 18.30 – Кінозал імені Стенлі Кубріка, вул.Духновича,25

Довго та щасливо / Happily Ever After

Реж. Татьяна Божіч (Хорватія, Нідерланди 2014)

Тривалість – 83 хв.

Секція – DOCU/ЖИТТЯ

Коли режисерка Татьяна Божіч укотре знайшла кохання свого життя, і все знову загрожує піти не так, вона вирішує, що треба почати життя з чистого аркуша. Ці стосунки повинні бути вдалими! Татьяна відвідує своїх п’ятьох колишніх у Москві, Гамбурзі, Лондоні й Загребі, щоб дізнатися, чому всі її романи завжди розбиваються на друзки. Емоційний і конфронтаційний, але водночас дотепний, цей документальний фільм знайде відгук у кожному з нас, адже режисерка рішуче продовжує шукати священний Грааль кохання: «і жили вони довго та щасливо»!

23.10.2015 – 18.30, Закарпатський обласний будинок культури профспілок, вул. Руська, 3

УБИВСТВО ШАХТАРІВ / MINERS SHOT DOWN

Реж. Регад Десаі (Південна Африка 2014)

Тривалість – 86хв.

Секція – DOCU/ПРАВО

У серпні 2012 року шахтарі однієї з найбільших платинових шахт Південної Африки почали «дикий» страйк за підвищення платні. Через шість днів поліція жорстоко придушила страйк із застосуванням бойових патронів, було вбито 34 шахтарі та ще більше поранено. «Убивство шахтарів» показує страйк від перших днів з точки зору мешканців Марикани, їх сміливої, але самотньої боротьби під проводом групки низькооплачуваних робітників. Наслідком цих подій стають таємні домовленості на рівні уряду, новий виток насильства та перша різанина у країні в постколоніальний період.

24.10.2015, 18.30, Закарпатський обласний будинок культури профспілок, вул. Руська, 3

ЦЕ МОЯ ЗЕМЛЯ / THIS IS MY LAND

Реж. Тамара Ерде (Франція 2014)

Тривалість – 93хв.

Секція – ПРОПАГАНДА

Як в освітніх системах Палестини та Ізраїлю викладають історію цих країн? «Це моя земля» зображує кількох єврейських та арабських учителів упродовж навчального року. Спостерігаючи за їх суперечками й обміном думками з учнями, дебатами з міністерствами освіти та їх поглядами на шкільну програму, глядачі отримують уявлення про глибокий і тривалий вплив, який ізраїльсько-палестинський конфлікт транслює наступному поколінню.

Покази фільмів відбуватимуться також:

19 жовтня 2015 р., 14.00-17.00. у великому залі Ужгородського національного університету (м. Ужгород, пл. Народна, 3), –  "Медик іде останнього" та "Місце, що ми звемо домом".

20-21 жовтня 2015 р., 14.30-17.00, юридичний факультет УжНУ, конференц-зал, (м. Ужгород, вул. М. Заньковецької 89,б., 3-й поверх) "Пропаганда", "Жертвопринесення", "Інша Країна", "Скрізь Майдан", "В’язні Кануна", "Божа воля".

27-29 жовтня, 3-5 листопада 2015 р. показ для школярів у школах м. Ужгорода – "Зламані гілки", "Кейсі Мотте Кляйн: народження актора",  "Медик іде останньою", "76-49", "Вальс Алчевськ", "Яма", "Пост Майдан", "Фізрук, золото та річка", "Ефект доміно", "Це моя земля".

0 #