Лекція: “Вплив мистецтва на музичні процеси другої половини ХХ століття”

Лекцію проведе одеський письменник та музичний журналіст Олександр Топілов.

Про подію він розповідає так:

"У цій лекції ми спробуємо розібратися, як саме сучасне мистецтво вплинуло на рок-н-рол і все, що з цим пов’язано. Чи став би гурт The Monks тим, ким стаа, якби не німецькі художники, з якими вони тісно спілкувалися? Знали б ми про існування The Velvet Underground, якби їх якось не побачив в дії Енді Уорхол?

Слухачі зможуть обговорити, наскільки вплинув Роберт Мепплторп на становлення Патті Сміт, що спільного між панк-культурою і художником Джоном Холстромом, чому Капітан Біфхарт вважав за краще продовжити кар’єру в арт-галереях, а не на рок-сцені, чи розбирався Девід Боуї в живописі, і що він розумів під «сучасним імпресіонізмом».

Говард Фінстер і його аутсайдер-арт, Стефан Загмафстер, Ханс Руді Гигер, Річард Прінс, Бенксі, Деміан Херст, Хуан Корнелла, Тоні Орслер – спробуємо з’ясувати, наскільки всі ці художники тісно пов’язані з сучасною музикою під саундтрек Talking Heads, Arcade Fire, Девіда Боуї, Lounge Lizards, Captain Beefheart і багатьох інших.

Ми не дамо відповіді на всі питання, але ми хоча б спробуємо. Зате на цій лекції точно буде те, що цікавить усіх – дуже багато безпрецедентно хорошої і якісної музики. Ну і, звичайно, сучасного арту теж буде чимало, включаючи слайди з культового нью-йоркського фензіна середини 70-х Punk.

0 #