Виставка-флешмоб “Врятувати “Ужгород”

– Міський кінотеатр "Ужгород", який ще не так давно належав громаді, а нині знаходиться у приватній власності, переживає не найкращі часи. Запустіння й занепад змінилися на загрозу чи то реконструкції, чи то знищення. Щодня надходять тривожні повідомлення, які свідчать про те, що цінний інтер’єр пам’ятки вже знищується, – кажуть організатори.

Будівля кінотеатру є яскравим зразком модернізму, знаходиться у охоронній зоні й належить до щойновиявлених пам’яток архітектури. Вона цінна з різних точок зору – і архітектурної, бо це пам’ятка світового рівня, і культурної, адже вона була і могла би бути важливим культурним центром, і містобудівної, адже формує неповторний вигляд вулиці в самому центрі старого Ужгорода.

Як захистити цінну пам’ятку? У чому насправді її цінність? Активісти Ужгорода проводять флешмоб на вулиці Волошина, щоб привернути увагу громади до критичної ситуації. Найпомітніша частина флешмобу – вулична виставка із дослідженням Олега Олашина та Ліни Дегтярьової про будівлю міського кінотеатру.

Серію вуличних виставок проводить Мистецький центр "Кубло" (ГО "Асоціація сприяння освіті та культурі "ЛІК") у рамках проекту з актуалізації культурної спадщини "Ми місто". Міжнародний проект CHOICE (Cultural Heritage: Opportunity for Improving Civic Engagement – Культурна спадщина: можливості для покращення громадянської активності) відбувається за підтримки Європейської асоціації для місцевої демократії ALDA, проект фінансується Європейським Союзом.

0 #