Виставка спілки художників “Арт-Свалява”

Відкриття відбудеться 9 липня о 16:00.

– Вже 40 років як художники збираються за своїми вподобаннями у Сваляві. Спочатку це був аматорський гурток, який називався "Пролісок". Митці почали проводити виставки та пленери в межах району, а згодом почали брати участь і за межами його. У 2010 р. Дулішкович Павло, який на той час був головою "Проліска", організував збори художників для переобрання голови спілки. Всі одноголосно обрали молодого Віталія Дороша. Віталій Дорош, новий голова спілки, збирає художників для обговорення подальшої роботи об’єднання. В першу чергу, художники перейменували та офіційно зареєстрували творче об’єднання під назвою "Районна спілка художників Арт-Свалява", – кажуть у картинній галереї.

Кожен рік спілка художників бере участь у різних святах та фестивалях району та області. Щороку проводять понад 6 пленерів. В традицію художників увійшло проводити пленер до Дня художника у різних куточках краю.

Крім цього була проведена низка персональних виставок Віталія Дороша, Івана Івановчика, Павла Дулішковича та інших.
Сьогодні у "Районній спілці художників Арт-Свалява" нараховується 25 осіб. Серед них Білунка Андрій та Білунка Мар’яна, Сікач Володимир, Фотул Іван, Дулішкович Павло та Дулішкович Георгій, Дорош Віталій та Дорош-Майор Ванда, Дорош Карло, Лізанець Владислав, Фізер Інна, Томазов Павло, Бомбушкар Василь, Ковач Леонід, Груша Олексій та інші.

Колектив працює в різних жанрах: імпресіонізм, натуралізм, абстракціонізм, сюреалізм та декоративно прикладне мистецтво. Твори митців знаходяться в колекціях різних куточках світу.

0 #