Виставка родини Чебикіних в Ужгороді

Виставка академіка, президента Національної академії мистецтв України, ректора Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, Народного художника України, професора Чебикіна Андрія Володимировича та його родини.

На виставці будуть представлені роботи Чебикіна Андрія його синів Олексія та Володимира, а також батька художника – Чебикіна Володимира.


Довідково:

Народився 14 квітня 1946 р. у м. Гайсин Вінницької області.

У 1970 році закінчив факультет графіки Київського державного художнього інституту (майстерня станкової графіки І. Селіванова та Л. Чичкана).

Дійсний член (академік, 1996), президент Академії мистецтв України (1997), ректор Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури (1989), народний художник України (1992), професор (1985), лауреат Національної премії України мені Тараса Шевченка (2007), премій Ленінського комсомолу (1977) та ім. І. Огієнка (1995).

Нагороджений Золотою медаллю ім. М.Б. Грекова (1989).

Художник-графік, працює в галузі станкової і книжкової графіки, монументального мистецтва.

Учасник вітчизняних і міжнародних виставок образотворчого мистецтва в Австрії, Канаді, Росії, США, Фінляндії, Франції, Японії.

Твори А.В. Чебикіна зберігаються в Національному художньому музеї України, Державній Третьяковській галереї (Москва), інших музеях і приватних колекціях в Україні, Росії, інших країнах.

З 1970 року А.В. Чебикін викладає на кафедрі графічних мистецтв Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, з 1985-го – професор.

У 1980-1987 рр. – проректор з наукової роботи, з 1989-го – ректор Академії. У 1985 р. очолив навчально-творчу майстерню вільної графіки.

Багато вихованців А.В. Чебикіна стали відомими художниками, лауреатами конкурсів, виставок, удостоєні високих державних нагород, почесних звань України.

0 #