Виставка “Імпресії Мункачі”

Участь у виставці візьмуть більше 20 майстрів пензля зі своїми роботами на тему Міхая Мункачі та міста, де він народився.

Довідково:

Міхай Мункачі (Mihály Munkácsy, справжнє ім’я Міхаель фон Ліб, Michael von Lieb) — угорський живописець німецького походження, зачинатель і творець угорського реалістичного живопису, народився 20 лютого 1844 року у місті Мункач (Мукачево, тоді Австро-Угорщина) в родині дрібного чиновника, німця фон Ліба.

Вже змалку Міхай багато читав і малював. Його старання і талант помітив мандрівний художник Елек Самоші, в якого юний фон Ліб бере перші уроки живопису протягом 1862—63 років, і який запропонував молодому митцю копіювати картини в Національному музеї у Будапешті. В Будапешті молодий Міхай фон Ліб заручається підтримкою знаного угорського художника Антала Лігеті і вирушає на навчання у Віденьську Академію мистецтв (1865), а потому — Мюнхенську Мистецьку академію (1866—68). У 1868—69 роках навчається в Дюссельдорфі в Л. Кнауса. 

У 1869-70 роках Мігай фон Ліб пише картину "Камера смертника", яку вирішує виставити на знаному мистецькому салоні у Парижі у 1870 році. Картина отримала Золоту медаль салона і принесла її автору європейську славу. З дозволу громади Мукачева Міхай фон Ліб отримав прізвище Мункачі, яке вказувало на походження митця.

У 1872 році Мункачі переїхав до Парижа, де жив і плідно працював тривалий час. 4 листопада 1880 року його обрали Почесним громадянином міста Мукачева.

Наприкінці 1880—1890-их років Мункачі тяжко хворів. 1 травня 1900 року художник помер у німецькому містечку Енденліх.

Картини Мункачі зберігаються в Угорській Національній галереї, Закарпатському художньому музеї в Ужгороді, Старій Національній галереї у Берліні (нім. Alte Nationalgalerie) тощо.

0 #