Вистави від Львівського національного театру імені Марії Заньковецької в Ужгороді

Львівський національний театр імені Марії Заньковецької о 15.00 зіграють драму Лесі Українки "Блакитна троянда".

О 19.00 представлять італійську комедію Едуардо де Філліппо "Циліндр".


"Блакитна троянда" (Леся Українка)


Драма (з антрактом). Тривалість — 2:10. Прем’єра відбулась 29 Жовтня 2011 року.

Я – жінка, отже я цариця. 

Я підкорила світ. Я підкорила всіх.

Та, Боже, я вчинила

Один страшний, безглуздий гріх…

Я покохала….

Жінка… Жінка – ти пройшла крізь усі ці криваві століття, щоб зараз бути тією ким ти є? Ти була різною, такою мінливою і неймовірною, переливалась усіма можливими і неможливими барвами. Тебе убивали, ти народжувала, вірила, чекала, сподівалась, страждала, плакала, боліла, ти робила усе, щоб втримати Його. Кожного разу, коли тобі було страшно, коли тебе душили сльози і душа, блідла від самотності і понівеченості, ти все ж вірила у те, чого насправді не було і бути не могло. Ти чекала на Нього… Чекала завжди… Молила Бога своїми божевільними молитвами. Фатум – ось доля жінки, яка не може тримати на своїх тендітних плечах Землю. Не може, бо народжена, щоб бути коханою і кохати шалено та нестримно, поринаючи цілком у ці почуття.

Коли слів замало, щоб сказати, що думає серце… Коли небо і земля міняються місцями… Коли залишився лише спомин Його обіймів… Саме тоді хочеться кричати усім, що є в тобі. Кричати так, щоб почув той далекий жорстокий Бог Ізраїля. №Господи! Господи – я тут! Ось тут, Боже мій. Поглянь на мене, подивись, молю тебе". А він вкотре посилає випробовування, вкотре змушує кров стигнути у жилах. "Ти мусиш бути сильною". Але без Нього жіноча сила не варта пелюстка троянди. Без нього світ не світ, життя пусте, усе сіре і гірке. "Вставай!.. Іди!.. Ти віриш?!.", – чути голос, що піснею лине із блакитних небес. І вона, жінка, здіймається на ноги, розправляє крила і летить.

Ось лише маленька крихта з історії "Блакитної троянди". На півтонах та візерунках вибудувала свою виставу н.а. України Таїсія Литвиненко. Жінка, яка зберегла свою жіночність та унікальність у бурхливому леті життя. Без сумнівів та вагань, лише правда, оголені почуття, сплетіння тіл, голосів та неймовірна музика…

"Блакитна троянда" – це історія у ритмі танго.

Олеся Галканова, Керівник бюро НАУД театр ім. М. Заньковецької


Едуардо де Філіппо "Циліндр"


Комедія. Переклад з італійської В. Довжика. Тривалість — 2:00. Прем’єра відбулась 6 грудня 2014 року.

"Циліндр" – одноактна п’єса Едуарда де Філіппо, написана у 1966 році. Її легка комедійна основа, під якою ховається глибокий зміст, притягує все нових постановників й шанувальників.

"Кожна сім’я, коли їй доводиться скрутно, повинна мати наготові хоча б один такий капелюх, що висить до пори до часу на вішаку…" Аби виплутатися зі скрути абсолютна більшість не гребує засобами. На що ми здатні заради досягнення бажаного…

Дві подружні пари, щоб віддати борг за квартиру, придумали нехитру схему – обманювати перехожих чоловіків, заманюючи їх у пастку красою жіночої постави. Але навіть ідеальний план може мати збій, що призводить до скидання масок.

Маски – це так по-італійськи. Гра у пристрасті. Як віднайти справжні почуття. Чи є у цьому потреба?

Нова п’єса "Циліндр" Едуардо де Філіппо розповідає про дві італійські сім’ї, що живуть у 60-х роках минулого століття в Неаполі.

Через скруту, а точніше, великий борг за житло пари вирішують заробляти на життя не зовсім чесно…

У "Циліндрі" красуня Рита заманює чоловіків, пропонуючи їм себе, а потім лякає своїм "покійним" чоловіком, який начебто помер дві години тому, – каже Леся Кічура, редактор літературної частини театру. – Звісно, ці "клієнти" вже такі налякані, що навіть не забирають грошей, які заплатили за послуги. Проте один із них не лише не злякався, а ще й пропонує шалену суму, аби дістати бажане…

У новій постановці, яка є комедією, автор ставить моральні питання – насамперед, чи може людина встояти перед багатством? "Над виставою ми працювали з початку вересня, – розповідає Федір Стригун, художній керівник Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької. – Задіяно у ній два акторські склади".

Олена Ковальська, "Експрес", 6 грудня 2014 року

0 #