Вистава “Симфонія двох роялів”

 «СИМФОНІЮ ДВОХ РОЯЛІВ» ЗІГРАЮТЬ НА СЦЕНІ
ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ФІЛАРМОНІЇ
КАТЕРИНА ШАПРАН І БАЛАЖ ФАЗЕКАШ

Її шлях до музики був визначений з самого народження, адже першою вчителькою гри на фортепіано для Катерини Шапран стала її рідна бабуся – відомий в Ужгороді педагог Людмила Шапран. Впродовж багатьох років дівчина крім фортепіано опановувала ще й орган: пристрасть до цього інструменту їй передалася від солістки Закарпатської обласної філармонії, заслуженої артистки України Наталії Висіч. Попри те, що Катя була наймолодшою серед учнів Наталії Дмитрівни, вона рано вийшла на велику сцену, неодноразово брала участь у Міжнародному молодіжному фестивалі органної музики, започаткованому її наставницею. Далі в біографії Катерини Шапран настав період навчання у Кошицькій консерваторії, де вона продовжила опановувати паралельно обидва інструменти: фортепіано у класі Віоли Самборської (до слова, теж нашої землячки) та орган у класі відомої словацької виконавиці і педагога Емілії Дзем’янової.

Не менш давнім захопленням Каті є й композиція, перші кроки в якій вона зробила під керівництвом Голови Закарпатського осередку Національної спілки композиторів України Віктора Теличка. Не полишила дівчина свою улюблену справу і надалі – твори юної ужгородки вже звучали на різних сценах Словаччини і були представлені на композиторських фестивалях Ars Nova, Resonancie. Окремі з них авторка презентувала на VIII Міжнародному молодіжному фестивалі органної музики ім.Н.Висіч (2016).

Цього разу ми вперше побачимо і почуємо Катерину Шапран у парі з Балажом Фазекашом. Кілька років тому ці молоді, перспективні виконавці заснували фортепіанний дует, який неодноразово виступав на території Словаччини та Чехії і вже отримав звання лауреата конкурсу фортепіанних дуетів (Словаччина, 2017). Нині Катерина Шапран і Балаж Фазекаш є студентами Музичної академії м.Банська Бистриця (Словаччина). Обоє мають у своєму творчому доробку перемоги на міжнародних конкурсах і майстеркласи в таких відомих піаністів, як Е.Чуприк (Україна), І.Каганек і М.Цибулькова (Чехія), А.Яронь (Польща), Я.Шварна (Словаччина), Я.Балаж і К.Драфі (Угорщина).

14 квітня фортепіанний дует у складі Катерини Шапран та Балажа Фазекаша (Словаччина) виступить у Закарпатській обласній філармонії у рамках VII Міжнародного фестивалю «Музика без кордонів». Програму із романтичною назвою «Симфонія двох роялів» складуть Варіації на тему чеської народної пісні Е.Замечніка, Сюїта для двох фортепіано №1 А.Аренського та Симфонічні танці для двох фортепіано (ор.45) С.Рахманінова. Ведуча – музикознавець Наталія Піцур. Початок о 17.00.

Підготувала Таїсія Грись

0 #