Відлуння міжнародного фестивалю Їглава в Ужгороді

Більше про фестиваль читайте у нашому матеріалі.


Програма


17 червня, кафе "Парасоль", вул. Фединця 42

21.00 – "Ненависть» (2015), реж. Крістіна Бартошова/Чехія/11 хв.

21.15 – Флотель "Європа" (2015), реж. Владімір Томіч/Данія, Сербія/71 хв.

18 червня, кафе "Парасоль", вул. Фединця 42

20.30 – "Послухати горизонт" (2015), реж. Анна Кривенко/Чехія/22 хв.

21.00 – "У променях сонця" (2015), реж. Віталій Манський/ Росія, Латвія, Німеччина, Чехія, Північна Корея/106 хв.

19 червня, Кінозал імені Стенлі Кубріка, вул. Духновича 25

21.00 – "Дзвінок на Україну" (2015), реж. Жан Куне/ Нідерланди/12 хв.

21.15 – "Чеський журнал: Близький далекий схід", реж. Філіп Ремунда/Чехія/70 хв.


Довідково:

"Ненависть" (2015), реж. Крістіна Бартошова/Чехія/11 хв. Моторошна листівка з катастрофічного свята, наповнена божевільними зображеннями, заграє з концепцією модних пост-інтернет естетик, які, однак, суворо контрастують з неймовірно реальним змістом. Специфічна форма есе підкріплюється псевдодокументалістикою з YouTube і Facebook та текстом експериментальної постановки.

Флотель "Європа" (2015), реж. Владімір Томіч/Данія, Сербія/71 хв. У 1992 році через війну в Боснії та Герцеговині хвиля біженців сягнула Данії. Через те, що наявні табори біженців були переповнені, Червоний Хрест відправив велетенський корабель каналами Копенгагена. Корабель – флотель «Європа» – став тимчасовою домівкою для тисячі людей, які чекали на рішення щодо їхніх звернень про притулок. Серед них був 12-річний хлопчик Владімір, який втік із Сараєва разом зі своєю матір’ю та старшим братом. Два десятиліття потому він бере нас із собою в цю мандрівку дорослішання на корабель, сповнений відлунням війни та рештою того, що складає його юність.

"Послухати горизонт" (2015), реж. Анна Кривенко/Чехія/22 хв. Псевдодокументальне есе, що складається з утилізованих фрагментів відео, присвячених холодному та стриманому зображенню війни засобами масової інформації і в кіберпросторі. Жахлива, ірраціональна і монтонна машина при щоденному використанні ЗМІ перетворюється на подію, якій у разі необхідності надають значення. Але при цьому вона постійно тримається на відстані від затишку наших екранів, перенасичених і отупілих від хаотичного міксу картинок.

"У променях сонця" (2015), реж. Віталій Манський/ Росія, Латвія, Німеччина, Чехія, Північна Корея/106 хв. Фільм про досконале життя в досконалій країні. Він розповідає про те, як багато зусиль доводиться докладати корейцям, аби цей ідеальний світ запрацював. Як кожен громадянин Північної Кореї готовий віддати за нього життя. Як дівчинка – дочка зразкових батьків, що працюють на зразкових фабриках – навчається у взірцевій школі. Сім’я мешкає в бездоганній квартирі в середмісті столиці Північної Кореї. Дівчинка збирається вступити в дитячий союз, аби стати частиною ідеального суспільства, яке живе під вічним сяйвом променів сонця – символу великого народного вождя Кім Ір Сена.

"Дзвінок на Україну" (2015), реж. Жан Куне/ Нідерланди/12 хв. Літня жінка, що живе в Латвії, регулярно телефонує по Skype своїй сестрі та дочці, які застрягли в зоні бойових дій на сході України, та безпорадно слухає про їхні страждання. Кадри крупного плану її збентеженого обличчя, які чергуються з фотографіями із сімейного архіву, свідчать про вплив збройних конфліктів на конкретні людські долі.

"Чеський журнал: Близький далекий схід", реж. Філіп Ремунда/Чехія/70 хв. Фільм про атмосферу в сучасній Україні, яку сколихнула війна, виникав протягом одного року, як подорожній журнал режисера. Українська вчителька Tаня, яка працює в Празі прибиральницею, бере з собою режисера, щоб відвідати свою сім’ю на Закарпатті. Режисер також зустрічається зі своїми знайомими місцевими журналістами і революціонером Петром, який проводить нонконформістські екскурсії резиденцією Віктора Януковича. Споглядаючі, переважно статичні кадри, в яких Ремунда з¢являється лише іноді, як свідок або доповідач, супроводжується його закадровим коментарем, що пропонуює замислитися над своїм власним ставленням до України і до ЗМІ в цілому.

Партнери показів: Чеський центр, Консульство ЧР у Львові, Міжнародний фестиваль документальних фільмів Ji.hlava, Кінозал імені Стенлі Кубріка, Старопрамен, Тиса ФМ, Варош.

0 #