Відлуння 18. Міжнародного фестивалю документальних фільмів Їглава в Ужгороді

Чеський центр спільно з Міжнародним фестивалем документального кіно Їглава запрошують вас на Відлуння 18. МФДК Їглава, що відбудеться з 21 по 23 травня в Ужгороді.

МФДК «Їглава» – найбільший фестиваль документального кіно в Центральній і Східній Європі. В основі програми – шість конкурсних номінацій: «Opus bonum» – стрічки з усього світу, «Між морями» – фільми з Центральної та Східної Європи, «Чеська радість» – найкращі чеські документи, «Прем’єра» – дебютні проекти, «Fascinace» – експериментальні фільми, «Коротка радість» – найкращі короткометражки.

Протягом трьох днів, до вашої уваги будуть представлені фільми з шести конкурсних номінацій Міжнародного документального кіно «Їглава»:

21 травня / Четвер

21:00 Mat goc/Дужан Дуонґ/ В’єтнам, Чеська Республіка/2014/19 хв.

Як на В’єтнам дивляться нащадки в’єтнамських батьків? Ті, що вже краще розмовляють чеською, аніж в’єтнамською, і їм вже є ближчі західні цінності ніж східні? На ці та інші питання намагається відповісти документальний фільм «Mat goc». Подорож до В’єтнаму – для одного з двох братів- в’єтнамців – стала чудовою нагодою краще зрозуміти своє походження та батьків. Глядачу пропонують зазирнути за стіну культурних стереотипів, подивитися на ситуацію із середини меншини.

Mat goc – негативне означення члена в’єтнамської громади, який не цінує традиційні засади в’єтнамської культури. Дослівно – той, що втратив коріння.

Дуонґ Віет Дук народився 1991 року в Ханої, але від 4-річного віку виховувався у середовищі європейської культури. Навчався у Високій школі економіки в Празі, півроку був студентом FAMU. Над фільмом режисер почав працювати перед вступом до FAMU, а закінчив його після вибуття зі школи. Дуонґ Віет Дук сподівається, що до празької фільмової школи таки повернеться.

21:20 Яма/ Їржі Стейскал/Чеська Респубілка/2014/84 хв.

Це фільм про конфлікт традиції та новації, приватної власності та сучасного міського будівництва. Наталя, героїня фільму та власниця приватної садиби на лівому березі Києва, гордо боронить свій шмат землі в центрі будівництва нового багатоповерхового монстра.

Для режисера яма – це метафора людства: усі ми в ній, один з одним воюємо. Але «справжнє щастя» далеке лише від матеріальних речей, воно сповнено духовного смислу, за нього і варто стояти.

Їржі Стейскал закінчив Університет Томаша Баті в Зліні (відео- та аудіо-режисура). Свою освіту доповнив дипломом режисера в університеті Талліна. Він був сценаристом фільму Дода Гомбара «Сміхов плаче, Бруклін спить» (2011), а також займався документальним кіно для чеського телебачення.

Їржі Стейскал (Чехія) – закінчив Університет Томаша Баті в Зліні (відео- та аудіо-режисура). Свою освіту доповнив дипломом режисера в університеті Талліна. Він був сценаристом фільму Дода Гомбара «Сміхов плаче, Бруклін спить» (2011), а також займався документальним кіно для чеського телебачення.

22 травня / П’ятниця

21:00 Казкова земля/Робін Квапіл/Чеська Республіка/2014/20 хв.

За дев’ятьма горами, дев’ятьма ріками живе Раймунд Нідерфур, власник похоронної фірми в Угліржських-Яновіцех. Виробляє чавунні раки для видатних людей. У стрічці зазвучать голоси Гітлера, Бенеша, Готвальда, Гавела… Якщо вони не померли, то живуть там до сьогодні. А якщо померли, то Рамунд Найдерфугр їх поховає.

Робін Квапіл – випускник театральної режисури Robin Kvapil JAMU, студент FAMU, режисер документальних фільмів для телебачення.

21:20 Сербський правник/Александр Ніколік/Німеччина, Велика Британія, Сербія, Нідерланди/2014/82 хв.

Суд над Радованем Караджічем дивився увесь світ. Як склалася доля чоловіка, який захищав сербського військового злочинця? Адже адвокат Марк захищав не лише Караджича, але й Слободана Мілошивіча. Як він побудував свій захист, що його спонукало до таких дій, де я є правда у таких процесах?

Александр Ніколік народився в Белграді, переїхав до Лондона, де навчався комп’ютерної графіки. Працював як режисер і звукооператор на BBC і PBS, є автором кількох короткометражок.

23 травня / Субота

21:00 Скорботні елегії: Чорноморська Одіссея /Станіслав Муха/Німеччина/2014/98 хв.

Репортажний фільм про подорож до Чорного моря, по його побережжю, що перетинає кордони шести країн з дивними приморськими курортами – фокусується не на туризмі чи політичних проблемах, а на самотніх скульптурах, архітектурних пам’ятках та коментарях місцевих. Кожен кадр нам показує ряд стилізованих образів, які обігруються в сценах на фоні моря. Чорноморські «Скорботні елегії» Овідія у тандемі з фільмом набувають нового звучання, оповідаючи про місце, проклятим через красу та проклятим красою.

Станіслав Муха – польський документаліст, що живе і працює в Німеччині. Навчався кіномистецтву в університеті Потсдаму-Бабельсбергу. Світову славу йому принесли стрічки «Абсолют Ворхола» (2001) та «Середина Європи» (2004). Режисер останньої частини під назвою «Надія» (2007) трилогії Кешльовського «Небо, пекло, рай».


Контактна особа: Грицай Людмила (Чеський центр), hricaj@czech.cz, +380668187899

0 #